Halkbank’tan Faiz İndirimi Müjdesi

Halkbank’tan Faiz İndirimi Müjdesi

Halkbank’tan faiz indirimi müjdesi.. Halkbank, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ve esnafın daha önceki yıllarda kullandığı kredilerin 2020 yılındaki ödemelerinde % 50 faiz indirimi yaptı. Türkiye Halk Bankası A. Ş. tarafından Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın imzası ile Resmi Gazete ‘de yayımlandı. İşte faiz indiriminin detayları..

Halkbank’tan Faiz İndirimi Müjdesi

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, esnaf ve sanatkarların 2020 yılında Halkbank’tan kullanacakları kredilerin faiz oranları % 50 oranında düşürüldü.

Halkbank faiz indirimden Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kefaleti ile kredi kullananlar da yararlanabilecekler. Halkbank ‘tan Esnaf ve KOBİ kredisi kullanacaklara faiz oranı % 50 indirimli uygulanacak. Geçmiş yıllarda kredi kullanmış olanlar da 2020 yılına devreden bakiye üzerinden indirimden yararlanabilecekler.

Yine aynı karara göre bazı esnaf ve sanatkarlara faiz oranı indirimi % 100 olarak belirlendi. Yüzde 100 faiz indiriminden faydalanacak esnaf ve sanatkarların başında kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında çalışanlar geliyor. Mesleki Eğitim kapsamında kredi kullanan girişimciler ve KOSGEB kredisi kullananlar için faiz indirimi de yüzde 100 olarak belirlendi.

Halkbank'tan Faiz İndirimi Müjdesi

Karar 1 Ocak Tarihinden İtibaren Geçerli Olacak

Ayrıca esnafa 30.000 TL ‘ye kadar kullandırılan ekipman ve ham madde kredilerinde de indirim oranı % 100 oldu.

Doğal afet ve terör sebebiyle kolaylık sağlanan esnaf faiz indiriminden yararlanabilecek. Ancak yapılandırılmış, ertelenmiş ve taksitlendirilmiş krediler ise faiz oranı indiriminden yararlanamayacaklar. Son 5 yıl içinde hibe desteğinden yararlanmış olanlar da kapsam dışında bırakıldı. Karar 1 Ocak 2020 tarihinde yürürlüğe girecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Zeki Gürel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir