Halkbank'tan KOBI'lere Isletme ve Yatirim Kredileri

Halkbank'tan KOBI'lere Isletme ve Yatirim Kredileri

Halk Bankası KOBİ’lere işletme ve yatırım kredisi vermek, bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak için Dünya Bankası ile 30 yıl vadeli 200 milyon dolarlık kredi anlaşmasına imza attı.

Dünya Bankası kredisi, KOBİ”lere, 1 yılı ödemesiz, 4 yıl vadeli işletme kredisi ve 2 yılı ödemesiz, 7 yıl vadeli yatırım kredisi olarak kullandırılacak. Alt limiti 100 bin EUR ya da karşılığı USD, üst limiti 2,5 milyon EUR veya karşılığı USD olan kredinin maaliyeti, USD cinsinden kullanılması durumunda 6 aylık LIBOR + %0,33 + banka faiz marjına, EURO cinsinden kullanılması durumunda ise 6 aylık EURO LIBOR + %0,35 + banka faiz marjına eşit olacak. Krediden yıllık cirosu 20 milyon doların altında olan, 250 kişiden az istihdam sağlayan, imalat sanayi, tarıma dayalı sanayi, turizm, eğitim, sağlık, çevre koruma, yenilenebilir enerji, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörleri ile bu sektörlere doğrudan hizmet veren sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ”ler yararlanabilecek. Kaynağın %20″lik kısmı öncelikli illere kullandırılırken %80″lik kısmının kullandırılmasında herhangi bir bölgesel sınırlama olmayacak.

Kampanya detayları hakkında detaylı bilgi almak ve bu ajantajlı kredi imkanından faydalanmak için size en yakın Halk Bankası şubesine uğrayınız.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir