Halkbank’tan Kredi Kartı Borcu Olanlara Kredi Fırsatı

Halkbank’tan Kredi Kartı Borcu Olanlara Kredi Fırsatı

Son dönemde kredi kartı borcu olanlara müjdeler üst üste gelmeye devam ediyor. Halkbank’tan kredi kartı borcu olanlara kredi fırsatı haberi geldi.. Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın uygun koşullarla kredi imkanı sonrasında bir müjde de Halkbank tarafından kamuoyuna duyuruldu. Bugün yapmış olduğu açıklama ile Halkbank, kredi kartı borç yapılandırması kampanyasını açıkladı!

Halkbank’tan Kredi Kartı Borcu Olanlara Kredi Fırsatı

İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği kart borçlularına uygun koşullarla kredi fırsatı kamu bankalarının öncü gücü ile destek bulmaya devam ediyor. İlk olarak Ziraat Bankası ile başlayan ve Vakıfbank’ın da dahil olduğu kredi kartı borç yapılandırması kampanyasına Halkbank da dahil oldu. Halkbank tarafından yapılan açıklamada; Kredi kartı borçları aylık % 1,10 faiz oranı ile 60 aya kadar yapılandırılacak ifadesi kullanıldı. Peki Halk Destek Kredisi adı verilen kampanyanın detayları neler ve kimler başvurabilecek?

Bugün akşam saatlerinde kredi kartı kullanan herkesi yakından ilgilendiren flaş bir gelişme daha yaşandı. Halkbank düşük faizli kredi kartı borç yapılandırması kampanyasına katıldığını duyurdu. Kart borçlarını ödemekte zorlanan kişiler, kredi kapsamında, Halkbank ve diğer bankalara ait kredi kartı borçlarını aylık yüzde 1,10 ‘dan başlayan faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleri ile yapılandırma olanağından yararlanabilecekler.

Kampanyaya Halk Destek Kredisi İsmi Verildi

Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği çözümlere bir yenisini daha ekleyen Halkbank, kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çeken ve birikmiş kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerine “Halk Destek Kredisi” kullandırılacak.

Halk Destek Kredisi Şartları

Kredi kapsamında, isteyen vatandaşlar Halkbank ve diğer bankalara ait kredi kartı borçlarını aylık % 1,10 ‘dan başlayan faiz oranları ile yeniden yapılandırabiliyorlar. Yapılandırmada maksimum vade 60 ay olarak belirlenmiş. Halk Destek Kredisi kullanmak isteyenlerin, gelir durumlarına bakılarak, gelirlerine uygun ödeme planı oluşturmaları sağlanacak. Kampanyaya ilişkin Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, şunları kaydetti:

“Adını halktan alan bir banka olarak, halkımızın her türlü finansal ihtiyacına yanıt vermek önceliğimiz. Halk Destek Kredisi ile ödeme zorluğu yaşanan kredi kartlarına ait borçları yeniden yapılandıracak ve piyasa istikrarına katkı sağlamak için verdiğimiz desteği sürdüreceğiz. Bu kredi sayesinde kart sahipleri biriken borçlarını tek bir çatı altında toplayarak kolayca ödeme şansına sahip olacaklar. Bu kredimizle müşterilerimize rahat bir nefes aldıracağız.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir