Hamleler Sonrası Dolar Sert Düştü

Hamleler Sonrası Dolar Sert Düştü

Dolarda geçtiğimiz hafta oldukça hareketli geçmiş ve hızlı bir yükseliş görülmüştü. Geçtiğimiz hafta Cuma günü gece saatlerinde 5.84 seviyelerine kadar yükselen dolar kuru bu hafta yapılan müdahaleler sonrası hızlı düştü. Merkez Bankası peş peşe adımlar attı ve hamleler sonrası Dolar sert düştü. Atılan adımlar sonrasında Dolar 5,38 ‘e kadar geriledi.

Hamleler Sonrası Dolar Sert Düştü

TCMB dolar kurlarındaki ani hareketliliği dikkatle izlediğini duyurmuştu. Dün ve bugün attığı çeşitli adımlar ile Dolar kurundaki sıçramayı frenleyen Merkez Bankası, Türk Lirası ‘nın değer kazanmasına bugün de desteğini sürdürdü. Dolar kuru Türk Lirası karşısında düşüşünü bugün de sürdürdü. Bugün güne 5 Lira 55 Kuruş seviyesinde başlayan dolar gün içinde düşüşünü sürdürdü. Günü 5,48 TL ile kapatan Dolar, düşüşünü piyasaların kapanmasından sonra da sürdürerek, 5,40 TL seviyesinin de altını gördü.

Saat 22:50 itibari ile Dolar kuru 5,3755 TL seviyesinde, Euro kuru ise 6,0817 TL seviyesinden işlem görüyor. Altının gram fiyatı ise 227,47 TL olarak işlem görüyor. Bugün Borsa İstanbul ise günü % 1,96 oranında değer kaybederek 97,378 seviyesinde günü kapatmıştı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir