Hangi Bankalar KOBİ Değer Kredisi Veriyor ?

Hangi Bankalar KOBİ Değer Kredisi Veriyor ?

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyurulan KOBİ Değer Kredisi, henüz uygulamaya yeni konulmasına rağmen esnaf ve Kobi’lerden çok fazla ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle 6 ay ödemesiz kredi kullanma imkanı sunulması ve koşullarının oldukça avantajlı olması bu yoğun ilginin başlıca nedeni.. Peki yeni kredi başvurusu yapacak olanlar için hangi bankalar Kobi Değer Kredisi veriyor ?

Hangi Bankalar KOBİ Değer Kredisi Veriyor ?

KOBİ ‘leri ayağa kaldıracak ve ihtiyaçları olan nakite ulaşmalarını sağlayacak olan kredi paketi için bankalar birliği ve 13 banka da destek verdi. Peki KOBİ Değer Kredisi almanın şartları neler, ne kadar kredi ödemesi yapılacak, ne kadar aylık faizle geri ödenecek ve kredi geri ödemeleri ne zaman?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul’da KOBİ Değer Kredisi Tanıtım Toplantısı’na katıldı ve burada binlerce KOBİ’nin merakla beklediği yeni haberleri açıkladı. KOBİ’leri ayağa kaldıracak olan kredi paketi için bankalar birliği ve 13 banka destek veriyor. Peki hangi bankalar KOBİ’lere destek olacak, kredi alma şartları neler olacak? İşte merak ettiğiniz tüm detaylar..

Kimler KOBi Değer Kredisi Kullanabilir ?

Kampanya kapsamında kredi desteğinden başta imalatçı ve ihracatçı işletmeler olmak üzere yıllık cirosu 25 milyon Lira ‘nın altında olan şirketlere finansman destek verilecek. Kredi desteğinden küçük esnaflar, sanatkarlar ile küçük ve orta ölçekli tüm işletmeler yararlanabilecek..

Kampanyada amaç tüm işletmelerin mali yapılarının güçlendirilmesi, üretim ve istihdama katkı sağlanması, ihracat imkan ve kabiliyetinin güçlendirilmesi.

Kobi Destek Kredisi Tutarı, Şartları ve Detayları

KOBİ Destek Kredisi destek paketinden yıllık cirosu 25 milyon Lira altında olan tüm küçük işletmeler yararlanabilecek. Bu kapsamda esnaf ve işletmelere toplamda 20 milyar Lira destek sağlanacak.

KOBİ ’lere verilecek bu kredinin 6 ay geri ödemesi olmayacak.  KOBİ Değer Kredisi ‘nin aylık faiz oranı % 1,54 olacak.. Kredi desteğinden en az 20.000 ile 40.000 adet işletme yararlanacak. 6 ay ana para ödemesiz, aylık yüzde 1,54 faiz oranı ile bu kredi desteği verilecek.

Kobi Değer Kredisi ‘nin en önemli işlevlerinden biri de piyasaya uygun koşullarla kredi ve finansman sağlanarak geçtiğimiz dönemde hızla yükselen ve işletmeler için yıkıcı  bir hale gelen faiz maliyetlerinin düşmesine katkı sağlaması olacak.

KOBİ Değer Kredisi Veren (Kullandıran) Bankalar

KOBİ ’lere uygun koşullarla kredi desteği sağlanacak Kobi Değer Kredisi için pek çok banka aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilecek. Bu bankalar; Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Akbank, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, TEB Bankası, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Alternatif Bank, Ziraat Katılım, Al Baraka… Bu bankalar aracılığı ile başvuru yapılabilecek kredi seçenekleri ise şöyle;,

Denizbank KOBİ Değer Kredisi

Alternatif Bank KOBİ Değer Kredisi

QNB Finansbank KOBİ Değer Kredisi

Garanti Bankası KOBİ Değer Kredisi

Vakıfbank KOBİ Değer Kredisi

Halkbank KOBİ Değer Kredisi

Ziraat Bankası KOBİ Değer Kredisi

TEB KOBİ Değer Kredisi

Akbank KOBİ Değer Kredisi

Vakıf Katılım KOBİ Değer Kredisi

Ziraat Katılım KOBİ Değer Kredisi

Al Baraka KOBİ Değer Kredisi

Yapı Kredi KOBİ Değer Kredisi

 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

3 Comments

  1. Bu kredi alımı durdurulmuştu geçen haftalarda . Ziraat bankası müdürü tekrar başlayacak demişti.Böyle birşey oldumu ? şu anda başvurabiliyormuyuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir