Hareketsiz Hesap Nedir?

Hareketsiz Hesap Nedir?

Bankalar bünyesinde bulunan ve kesintisiz olarak 180 gün süre ile hiçbir hareket görmeyen hesaplara hareketsiz hesap denir. En az 180 gün süre ile işlem görmemiş bu vadesiz hesaplarınızdan hesap işletim ücreti alınmadan 30 gün önce sizlere haber verilir. Verilen bu bilgi dahilinde 30 gün içinde hesabınızı kapatma hakkına ve hesap işletim ücreti ödememe hakkına sahipsiniz.
.
Fakat bilgilendirme sonrasında da müşteri 30 gün içinde hesabı kapatmadıysa hesap işletim ücreti alınmaya devam edilecektir. Eğer vadesiz hesabınıza bağlı bulunan herhangi bir fatura talimatı, sigorta talimatı ve ödeme emri varsa, hesabınızı kapatmadan bunları iptal ettirmeniz gerekmektedir. Böylece bankamızda bulunan hareketsiz hesap için herhangi bir ücret alınmayacak ve sizlerde mağdur olmayacaksınız. Ayrıca hareketsiz hesap ve daha birçok şey hakkında bilgi almak için bankaların web şubelerini ziyaret edebilir veya müşteri iletişim merkezlerini arayarak müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.
.
Müşteri temsilcileri 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermektedir. Daha birçok kampanya hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu fırsatlardan siz de yararlanabilirsiniz. Hesap işletim ücretleri ile ilgili bilgilere de web sitemizden ulaşmanız mümkün. Bireysel bankacılık alanında alabileceğiniz en iyi hizmet konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz… İyi günler dileriz…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir