HSBC Cansuyu Kredisine Basvurulari Almaya Basladi

HSBC Cansuyu Kredisine Basvurulari Almaya Basladi

Cansuyu Kredileri için KOSGEB’le anlaşan 10 bankadan biri olan HSBC, dün kredi başvurularını almaya başladığını duyurdu.

KOSGEB’in ihracatçı KOBİ’lere destek olarak sunduğu Cansuyu Kredileri, 6 ay vadeli ve 6 aylık toplam faizi yüzde 1,18. Kredi altı ayın sonunda tek seferde defaten geri ödenecek.

Cansuyu Kredileri’ne KOSGEB’in yanı sıra anlaşmalı 10 banka olan İşbankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, TEB, HSBC, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Vakıfbank ve Fortisbank’tan müracaat yapılabilecek. Kredi başvurularının sonuçları ise www.kosgeb.gov.tr adresinden vergi kimlik numaraları girilerek takip edilebilecek.

Cansuyu Kredileri’nden maksimum 200 bin dolara kadar kredi kullanabilecek olan KOBİ’ler böylelikle finans konusunda rahat bir nefes alacaklar. Kredi başvuruları 1 milyar dolar olarak belirlenen kredi bütçesi tamamlanana kadar devam edecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir