HSBC ve Pegasus'tan uçuş kartı

HSBC ve Pegasus'tan uçuş kartı

HSBC, Pegasus Kart ile 5 yıl içinde 500 bin müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

HSBC Bank Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Piraye Antika, Pegasus Kart ile 5 yıl içinde 500 bin müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

Advantage’ın Pegasus Havayolları ile beraber oluşturduğu uçuş ve alışveriş kartı Pegasus Kartın tanıtım toplantısında konuşan Antika, Pegasus Kartın, Advantage Kartın bütün özelliklerini taşıyacağını belirtti.

Antika, operasyonel süreçleri HSBC Bank, satış süreci ise her iki kurum tarafından yürütülecek olan kart ile 5 yıl içinde 500 bin müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Toplantı sonunda soruları yanıtlayan Antika, daha önce Pegasus Havayolları ile uçmadığını ancak, bundan sonra uçacağını belirtti.

Antika, kartı alan müşterilere başlangıçta hediye olarak 20 YTL’lik uçuş mili verileceğini söyledi.

HSBC Genel Müdür Yardımcısı Demet Cimilli ise, Pegasus Karttan tüm üye ve üye olmayan işyerlerinde faydalanılabileceğini belirterek, nakit puana ilave olarak kazanılan uçuş puanlarının herhangi bir sınırlama olmadan kullanılabileceğini kaydetti.

Kart kullanıcısının sahip olduğu uçuş puanın, uçak biletinin tamamını karşılamadığı durumlarda, kısmen ödeme yapma şansı bulunduğunu söyleyen Cimilli, kartların her Advantage Kart sahibine değil, talep üzerine gönderileceğini aktardı.

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise kartla ilk yıl sonunda yaklaşık 100 bin kişiye ulaşmayı amaçladıklarını ifade etti.

Bir yıl önce kendisine sorulduğunda sadakat kartı çıkarmayı düşünmediklerini söylediğini hatırlatan Sabancı, ancak bu süre içinde Batı’daki önemli düşük maliyetli (low cost) havayollarının da sadakat kartının önemini anlayarak bu ürünlere yöneldiğini dile getirdi.

Kart kullanımında kontenjan limiti bulunmadığını, örneğin bayram günlerindeki uçuşlarda da kartın kullanılabileceğini aktaran Ali Sabancı, bir soru üzerine 2 senedir Advantage kartı bulunduğunu ancak bu kartla çok fazla para harcamadığını söyledi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir