Huawei İşletim Sistemi HongMeng Detayları

Huawei İşletim Sistemi HongMeng Detayları

Huawei işletim sistemi HongMeng detayları ortaya çıkmaya başladı. Yaklaşık 1 milyon adet telefona yüklenerek test edilen işletim sistemi özellikleri ile büyük beğeni topladı. Android ile kıyaslandığında % 60 daha hızlı olduğu belirtilen HongMeng İşletim Sistemi adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Hatta büyük beğeni alan işletim sistemi için ambargo ile ABD kendi ayağına sıktı yorumları gelmeye başladı..

Huawei İşletim Sistemi HongMeng Detayları

Amerika Birleşik Devletleri’nin ticaret yasağı uyguladığı Çin’li telefon devi Huawei kendi işletim sistemini kullanmaya yönelik çalışmalarına hız verdi. Kulislerden gelen haberlere göre Huawei firması tarafından geliştirilen HongMeng adlı işletim sistemi şu anda Oppo, Vivo ve Tencent gibi telefon üretici şirketler tarafından yoğun bir şekilde test ediliyor. Bu firmalar haricinde beta test sürecine dahil olan farklı yerel üreticiler de bulunuyor.

HongMeng İşletim Sistemi Android’den Çok Daha Hızlı

Çin’in en büyük telefon üretici firmalarından olan Huawei ile Tencent ‘in yeni işletim sisteminin daha fazla gelişmesi ve test edilmesi için işbirliği yapıldığı biliniyor. Konuya ilişkin olarak hazırlanan raporda yer alan en dikkat çekici detay ise Huawei ‘nin işletim sisteminin Android ‘den yüzde 60 daha hızlı olduğunun iddia edilmesi. Elbette bu çok büyük bir iddia ve yeni işletim sisteminin başarısı için hayati öneme sahip. Fakat bu üstün özellikleri ispatlayacak henüz ortada yeterli bir kanıt yok. Ancak yakın bir gelecekte bu üstün özelliklerin piyasaya sunulması bekleniyor.

Huawei İşletim Sistemi HongMeng Detayları

1 Milyon Cihaza Yüklenerek Test Edildi

Çin internet siteleri ve teknoloji bloglarında yer alan bazı haberlere göre Huawei ‘nin HongMeng işletim sistemi 1.000.0000 ‘dan fazla akıllı telefona yüklenerek test ediliyor. Rosenblatt Securities adlı bir şirket tarafından testlere ilişkin verilerin paylaşıldığı ifade edilse de bu 1 milyon cihazın ne tür cihazlar olduğu ile alakalı detaylı bir bilgi bulunmuyor. Yani HongMeng işletim sisteminin piyasaya sürülmeye hazır halde mi yoksa sadece geliştirme aşamasında mı olduğu henüz bilinmiyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir