Hükümette Kabine Değişikliği Olacak mı?

Hükümette Kabine Değişikliği Olacak mı?

Son dönemde gündemde hükümette kabine değişikliği olacak mı sorusu ve yeni bakanlar kimler olacak sorusunun cevabı öne çıkıyor. Genel anlamda daha önce bu tür gündemlerin oluşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir kabine değişikliğine gidilmiş ve bakanlardan önemli bir kısmı değiştirilmişti. Bu beklentilerin ardından da kabine değişikliği konusunda beklentiler artarken hangi bakanların değişeceği ve yeni bakanların isimleri merak konusu.. Bu konuda internette dolaşan pek çok liste de bulunuyor..

Hükümette Kabine Değişikliği Olacak mı?

İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir kabine değişikliği yapılacağı ve pek çok bakanın isimlerinin değişeceği iddiaları ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu konu ile alakalı sorulan sorulara da “Gerekli görülmesi halinde gereken adımları atarız.” şeklinde cevaplar alınması kabine değişikliği konusunda beklentileri de artırdı.

Kabine Değişikliği Ne Zaman Olabilir ?

Evet bu konuda beklentiler bulunmasına rağmen kabine değişikliğine ilişkin resmi bir açıklama yok. Sağlam diyebileceğimiz kaynaklardan da bu konuda duyumlar olmasına rağmen net ve kesin bir açıklama gelmedi. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda gerektiğinde hemen karar verebileceği ve en kısa zamanda gerekli adımları atabileceği biliniyor. Bu nedenle de bir açıklama yapılmadan kabine değişikliği konusunda net bir tarih aralığı vermek mümkün görünmüyor.

Hükümette Kabine Değişikliği Olacak mı

Bakanlık İçin Kimlerin İsimleri Geçiyor ?

Gerçekleşebilecek kabine değişikliği için sosyal medya organlarında pek çok liste ve isim de dolaşıyor. Hiçbir resmi kaynağa dayanmayan bu listelerde sürpriz isimler yer alırken çok önemli isimlerin de kabinede yer almadığı görülüyor. İşte merak konusu olan o listelerde adı geçen yeni isimler;

Mustafa Doğan İnal

Tansu Yeğen

Binali Yıldırım

Hasan Doğan

Rifat Hisarcıklıoğlu

Kıvanç Zaimler

Çiğdem Karaaslan

Saffet Sancaklı

Kaan Terzioğlu

Prof. Murat Günel

Ersin Özince

Tansu Yeğen

Prof. Mehmed Özkan

Berat Albayrak Yeni Kabinede Yer Alacak mı?

Yeni kabineye ilişkin çeşitli listeler ve isimler sosyal medyada dolaşırken bu listeler arasında en çok dikkat çekeni ise bazı listelerde şu anda Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapmakta olan Berat Albayrak ‘ın bazı listelerde yer almaması.. Bu listelerin spekülasyon amacı ile ortaya atılmış olabileceği belirtilirken, pek çok listede bu önemli ismin yer almaması merak konusu oldu..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir