İhtiyaç Kredisi Kullananlara 60 Ay Vade Müjdesi

İhtiyaç Kredisi Kullananlara 60 Ay Vade Müjdesi

BDDK ‘dan ihtiyaç kredilerinin yapılanmasına ilişkin bir son dakika haberi ajanslara düştü. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir duyuru yayınlayarak ihtiyaç kredisi kullananlara 60 ay vade müjdesi verdi. Açıklamada BDDK, ihtiyaç kredilerinin 60 aya kadar yapılandırılacağını bildirdi. BDDK ‘nın yönetmelik değişikliğine göre, ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere tekrar yapılandırılabilecek.

İhtiyaç Kredisi Kullananlara 60 Ay Vade Müjdesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nca (BDDK) hazırlanan “Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik Taslağı” nda düzenlemeler yapıldı. Konu ile alakalı olarak “Finansman, Faktoring ve Finansal Kiralama Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik Taslağı” nda da düzenlemeye gidildi.

BBDK ‘nın, bankalarca verilen kredilere ilişkin usul ve esasları düzenleyen ve finansman şirketleri, faktoring şirketleri ve finansal kiralama şirketlerinin kuruluş ve çalışma esaslarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik taslakları internet sitesinde yayımlandı.

Kredi Vadeleri Uzatıldı

İlgili yönetmelik taslağına şu geçici madde eklendi. “Bu maddenin yürürlük tarihinden önce kullandırılan ve anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir