İki yılda, 350 bin çiftçi kredi kartı sahibi oldu

İki yılda, 350 bin çiftçi kredi kartı sahibi oldu

Bankaların, tarım sektörünün büyümesine yönelik çiftçilere sunduğu kredi kartı olanağından son iki yılda 350 bin çifti yararlandı. Çiftçiler, aldıkları kart sayesinde, alış veriş, ödeme ve tahsilat işlemlerini kolay bir şekilde yapabiliyor ve nakit akışına uygun tarımsal işletme kredisi olanağından yararlanıyor.
Bankaların, tarım sektörünün büyümesine yönelik çiftçilere sunduğu kredi kartı olanağından son iki yılda 350 bin çifti yararlandı. Çiftçiler, aldıkları kart sayesinde, alışveriş, ödeme ve tahsilât işlemlerini kolay bir şekilde yapabiliyor ve nakit akışına uygun tarımsal işletme kredisi olanağından yararlanıyor.
Visa Europe-Türkiye Genel Müdürü Berna Ülman yaptığı açıklamada, 2 yılda 350 bin çiftçiye ulaşan Visa markalı ticari kartlarla tarım sektörünün gelişmesine katkı sağlandığını belirtti. Ülman, kartların, tarım işletmeleri için, nakit akışında esneklik, harcamalar üstünde denetim ve yeni fırsatların değerlendirilebilmesi anlamına geldiğini kaydetti. Tarım sektöründeki ticari kart kullanımının üye bankalarla işbirliği içinde yaygınlaştıracaklarını ifade eden Ülman, hedefin, daha fazla çiftçinin, hizmetten yararlanmasını sağlamak olduğunu dile getirdi. ‘Tarım sektörünün sorunlarını rahatlatan bu hizmetle çiftçiler alışveriş, ödeme ve tahsilâtı kolay bir şekilde yapabiliyor, nakit akışına ve gereksinimlerine uygun tarımsal işletme kredisi olanağına sahip olabiliyor’ diyen Ülman, çiftçilerin, kendilerine tanımlanan tarım kredilerini banka şubesi ya da ATM’lerden nakit çekerek ya da bankalarıyla anlaşmalı işyerlerinden alışveriş yaparak kullanabildiklerini söyledi. Ülman, kart sahibi çiftçilerin, anlaşmalı işyerlerinden yaptıkları alışverişlerin ödemelerini belirlenen vadelerin sonunda yapabildiklerini de ekledi. Bankaların, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile yaptığı işbirliğiyle verilen kartlarla ise çiftçilerin, hesaplarına yatırılan parayı ATM’lerden çekebildiğini bildiren Ülman, ‘Çiftçiler Visa markalı kartlarını Al Baraka, DenizBank, Finansbank, Fortis, Garanti Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası’ndan temin edebiliyor’ dedi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir