İkinci El Taşıt Kredisi Nedir?

İkinci El Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi adındanda anlaşılacağı üzere bankanın müşterilerine araba ve buna benzer taşıtlar alması amacıyla sağladığı kredidir. Günümüzde pek bir yaygın olarak kullanılan bir kredi çeşidi olduğundan günümüzde çoğu banka hatta neredeyse her bankanın sağladığı bir kredi türüdür. Taşıt kredisi almak oldukça basittir. Bu krediyi almadan önce ilk olarak karar vermeniz gereken özellik hanbi bankadan kredi almak istediğinizdir.

tasit-kredisi-nedir.jpg

Her bankanın kendi müşterisine sağladığı kredi seçenekleri ve sunduğu avantajlar farklıdır. Eğer herhangi bir bankada hali hazırda bid hesabınız varsa bu bankadan kredi almanız sizin için daha avantajlı olacaktır hem işlemlerinizi halletmenizde daha kolay bir hal alacaktır. Kredi alacağınız bankaya karar verdikten sonra hangi taşıt kredisini alacağınıza karar vermelisiniz. Taşıt kredisinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı ikinci el taşıt kredisi, sıfır taşıt kredisi ve ipotekli taşıt kredisidir bunların dışında elbette bir kaçtane daha çeşidi bulunmaktadır. Taşıt kredisi olarak ikinci el taşıt kredisi almak istiyorsunuz diyelim. İkinci el taşıt kredisinde bankanın size belirlediği herhangi bir kredi miktarı yoktur. Bankanın size sağlayacağı krediyi bankanın alacağınız arabaya bir ekspertiz göndermesi sonucu belirlenir. Ekspertiz alacağınız ikinci el arabayı inceledikten sonra alacağınız arabanın modeli, markasınvs özelliklerini göz önüne alarak bir fiyat belirler ve ekspertizin belirlediği miktarın çoğunu banka müşterisine temin eder. 

en-dusuk-faizli-tasit-kredisi.jpg

İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci el taşıt kredisini yukarıda biraz olsun bahsetmiştik. Bu kredide bankaların size verdiği belli bir kredi miktarı yoktur. Her bankanın müşterisine sağladığı faiz ve vade oranı oldukça farklı olabilmektedir. İkinci el taşıt kredisi alabilmeniz için belirli şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartların başında elbette reşit olmak gerekmektedir. Reşit olmamanız durumunda ne krediye başvuruda bulunabilirsiniz ne de kredi alabilirsiniz. İkinci olarak gerekli bir şart ve sn önemli şartlardan da biri olan düzenli bir gelire sahip olmak gelmektedir. Düzenli bir gelirinizin olmaması durumunda banka size kredi vermemeyi tercih eder zira geri ödeyemeyeceğinizden korkar ve size kredi vermemten çekinir.

dusuk-faizli-tasit-kredisi-veren-bankalar.jpg

 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir