IMF ‘den Korkutan Açıklama

IMF ‘den Korkutan Açıklama

Dünyanın ekonomik geleceği konusunda tüm ekonomistler farklı bir değerlendirme yapsalar da önümüzdeki yıllarda tüm dünyada bir ekonomik yavaşlama yaşanacağına neredeyse kesin gözü ile bakılıyor. IMF ‘den korkutan açıklama geldi ve tüm dünya piyasaları tedirgin oldu. Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel ekonomik yavaşlamanın beklenenden daha da yakın bir zamanda yaşanabileceği uyarısında bulundu.

IMF ‘den Korkutan Açıklama

Geçtiğimi günlerde global küresel büyümeye ilişkin hazırladığı raporu duyuran Uluslararası Para Fonu (IMF) önümüzdeki dönemde büyümelerin düşeceğini ifade etmiş ve yeni bir kriz senaryosu çizmişti. Bugün de İsviçre’nin Davos kentinde IMF Başkan Yardımcısı David Lipton bu yıl 49. kez düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu ’nda (WEF) bir konuşma yaptı. Lipton, küresel ekonomik yavaşlamanın beklenenden daha yakın bir zamanda oluşabileceği uyarısında bulundu.

Global Ekonomik Yavaşlama Uyarısı

IMF Başkan Yardımcısı David Lipton, söz konusu yavaşlama başladığında on yıl öncesine göre pek çok ülkenin söz konusu durumla baş edebilecek kadar donanımlı olmadığının altını çizdi.

Ayrıca, IMF ’in finansal durumlardaki sıkılaşmalar ve ticari gerginlikler nedeni ile çeşitli riskler öngördüğünü belirtti. Lipton açıklamalarında Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin kapanmasının şimdiye kadar henüz bir etkisinin görülmediğini, ancak hükümet ne kadar kapalı kalırsa etkisinin de o kadar büyük olacağını belirtti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir