İng Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları

İng Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları
Bugün herhangi bir nakit ihtiyacımız oluştuğu durumda bankalara kredi alabilmek için başvurabiliyoruz. Bankalar da bize arzu ettiğimiz türde krediyi, çeşitli kampanyalarla sunmaktadır. Ancak bankalardan kredi alacağımız zaman başvuru yaptığımızda her zaman kesin olarak onay alamayabiliriz. Bunun nedeni bankaların bizimle ilgili olarak yaptığı finansal değerlendirmelerdir ve talep ettiğimiz kredi türü ve tutarının gerektirdiği şartları taşıyor olmamamızdır.

ipotekli_kredi

Bu noktada bankaların en çok dikkat ettiği husus kredi notumuzdur. Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından kaydı tutulan geçmiş kredi kullanımlarımıza bağlı olarak şekillenen bir endekstir. Bu endeksi belirleyen etkenler ise genel olarak, aldığımız önceki kredilerde gerçekleştirdiğimiz geri ödemelerin düzenliliği ve bankalar ile olan ilişkilerimizdir. Diğer bir nokta ise gelir durumumuzdur. Bankalar bize kredi verdikten sonra, bu kredi borcunu düzenli olarak ödeyip ödeyemeyeceğimizi gelir durumumuza bakarak anlayabilmektedir. Zira kişinin üzerine bir taşınmazın kayıtlı olup, olmaması da bu yönden bankaların dikkate aldığı önemli bir husustur. Çünkü bu tip taşınmazlar bankalara teminat olarak gösterilebilmektedir.

banka-kredi

Eğer kayıtlı bir gelir söz konusu değilse bile kişi sahip olduğu taşınmazı bankaya teminat göstererek ve ipotekleyerek kredi alabilmek mümkündür. Banka bu ipotek nedeniyle, güvenceye sahip olarak size kredi sağlamak konusunda daha ılımlı davranabilecektir.
Ingbank’tan İpotekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası
Bugün ING Bank, sahip olduğunuz gayrimenkule yaptıracağınız ipotekle beraber size ihtiyaç kredisi tahsis etmektedir. Göstereceğiniz konutun ekspertiz değerinin belirli bir oranı kadarı krediyi ING Bank’tan kredi alabilmektesiniz.

kredi

Bu ing bank ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında en fazla 2.000.000 TL kredi alınabilmektedir ve kredi gayrimenkul ipoteği karşılığında alınabilmektedir. 50.000 TL’ye kadar kredi için faiz oranı %1.19’dur, 50.000 TL-100.000 TL arasındaki kredi için %1.17, 100.001 TL ve üzerindeki tutarlar için ise %1.11 faiz oranı uygulanmaktadır.
Örnek olarak ing bank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini yapacak olursak, siz de bu sayede değerlendirmenizi yapabilir ve kararınızı verebilirsiniz.
ING Bank’tan İpotekli İhtiyaç Kredisi kapsamında alacağınız 50.000 TL tutarındaki kredi için tarafınıza uygulanacak olan faiz oranı %1.39 olacaktır. Bu kredi alternatifi için tercih edeceğiniz 48 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde bankaya yapacağınız aylık geri ödeme taksit tutarınız 1.522 TL olarak gerçekleşecektir. Bu krediye yönelik olarak vade sonunda yapacağınız toplam ödeme ise 73.053,12 TL olarak gerçekleşecektir ve bu kredi için 250 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz.
Gerçekleştirdiğimiz bu ing bank kredi hesaplama işlemini değerlendirdikten sonra eğer ING Bank’tan ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, en kısa süre içeriside, en yakın ING Bank şubesine giderek başvurunuzu yapabilir ve ihtiyacınız olan nakdi gayrimenkulünüzü teminat göstererek anında alabilir, avantajlı faiz oranlarından faydalanabilir ve uygun ödeme koşulları altında geri ödemenizi gerçekleştirerek rahatlıkla finansal ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir