ING Bank Kredinizi Şimdi Alın Seneye Ödeyin

ING Bank Kredinizi Şimdi Alın Seneye Ödeyin

Nakde sıkıştınız. Doğal olarak kredi kullanmayı planlıyorsunuz. Fakat piyasadaki bankaların çoğu krediyi kullandırdıktan hemen sonra ödemeleri başlatıyor. Sizin işleriniz ise ancak 3 ya da 4 ay sonra rayına oturacak. Haliyle kredi geri ödemelerine olabildiğince geç başlamak istiyorsunuz. İşte bu yazımızı kredi geri ödemelerine geç başlamak isteyenler için derledik.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Fırsatı

ING Bank “Eski Köye Yeni Adet” anlayışıyla bankacılık sistemine yeni bir soluk getirdi. Bankalar genelde kredi verirken taksit başlama olayına hemen girişiyorlar. Kimi banka üç ay ertelemeli kredi kullandırıyor ama bu seferde taksit ödemeleri ağır oluyor. ING Bank ise tam 4 ay ertelemeli kredi kampanyası başlatmış durumda. Kredinizi şimdi kullanıyorsunuz, ödemelere 2018 yılında başlıyorsunuz. Peki bu şimdi al 2018’de öde kredi kampanyasının özelliği ne?

Kredinin En Önemli Özellikleri

Kredinin limitiyle özelliklere başlayalım. ING Bank’tan alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 50.000 TL olarak belirlenmiş. Minimum limit ise 1.500 TL. Krediye müracaat edenler, aylık gelirlerini belgelerle belirtmeleri gerekiyor. Kredinin vadesi 3 ile 48 ay arasında değişiyor. Kişi vade sayısını isteğine göre kendi belirliyor.
Tahsis Ücreti, Hayat Sigortası ve Faiz Oranı
Banka cinsiyetinizi, yaşınızı, kredinin özelliklerini göz önünde bulundurarak hayat sigortanızı hesaplıyor ve masraflar hanesine yazıyor. Ayrıca çekilecek miktarın binde 5 oranında bir kredi tahsis ücreti de ödemeniz gerekiyor. Mesela 20.000 TL’lik bir kredinin tahsis ücreti 100 TL oluyor. Burada asıl önemli nokta, faiz oranları. Faiz oranları da yüzde 1,19 ile 1,39 aralığında değişiyor. Faiz oranları sizin kredi notunuza göre belirleniyor.

Findeks Kredi Notuna Göre Faiz Oranları
Findeks kredi notunuz 1600 ile 1799 aralığındaysa ING Bank sizlere yüzde 1,39 faiz oranıyla kredi kullandıracaktır. Şayet kredi notunuz 1800 ile 1849 aralığındaysa banka sizlere yüzde 1,29 faizle ve son olarak 1850 ve üzeri bir puana sahipseniz yüzde 1,19 faizle kredi kullandıracaktır.
4 Ay Ertelemeli Krediyi Kimler Çekebilir
Kredi müracaatını yapan herkes, gerekli koşulları taşımaları halinde kredilerini alabiliyorlar. Fakat kredi sicili bozuk, yasal takipte ve kara listede olanlar kredi alamazlar. Kişinin bankanın dört ay erteleme imkanından faydalanabilmesi için kredi notunun en az 1850 olması gerekiyor. Daha düşük notu olanlar yine kredi kullanabiliyorlar fakat 2018 ödemeli kredi imkanından faydalanamıyorlar ve daha yüksek faiz oranıyla ödeme yapıyorlar.
Ödeme Masrafları ve Taksit Tutarı
ING Bank kredi hesaplama konusuna gelirsek; kredi notu 1850 puanın üzerinde olan bir kişinin 4 ay ertelemeli 10 bin TL’lik krediyi 48 ay vadeyle alacağını düşünelim. Bankanın kişiye vereceği faiz oranı % 1,19’dur. Buna göre kişinin aylık ödemesi gereken taksit tutarı 338,62 TL olarak hesaplanır. Hayat sigortası için 580 TL, kredi tahsis ücreti için de 50 TL ödemesi gerekecektir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir