ING Nakit Kart ile Tanışın

ING Nakit Kart ile Tanışın

ING Nakit Kart, pek çok ihtiyacı karşılayabilen bir karttır. Kart, nakit çekmek için kullanılabileceği gibi alışverişlerde de rahatlıkla kullanılabilir. ATM’lerden para çekebilmek için mesai saatlerini beklemeye gerek yoktur. 7/24 işlem yapabilme özgürlüğü ile nakit ihtiyaçları anında giderilebilir.

Kart Özellikleri

  • ING Nakit Kart, sadece yurt içinde değil yurt dışında da kullanılabilmektedir. Yurt içi ve yurt dışındaki milyonlarca ATM’den nakit çekmek mümkündür. Günlük olarak çekilebilecek nakit limiti ise 1.000 TL olarak belirlenmiştir.
  • ATM’lerde yapılabilecek işlemler arasında para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama, para transferi, fon alımı ve daha pek çok özellik bulunuyor. Şubelerde gerçekleştirilen bankacılık işlemlerinin önemli bir kısmı, sıra bekleme derdi olmadan, ING ATM’leri üzerinden gerçekleştirilebilir.
  • Üzerinde nakit para taşımaktan hoşlanmayanlar için ideal bir karttır. Kart sadece para çekiminde değil, alışverişlerde de kullanılabildiği için nakit taşımaya gerek kalmamaktadır.
  • ING Nakit Kart’ın önemli özelliklerinden birisi de, kişiyi asla parasız bırakmamasıdır. Kart hesabında bakiye kalmasa bile, tanımlanan Destek Hesap üzerinden alışveriş yapmak mümkündür.
  • ING Nakit Kart’ın ek kart özelliği de bulunmaktadır. Eş, çocuk ya da akrabalara verilmek üzere ek kart çıkartılabilir.
  • Alışverişlerde ING Bank’a özel avantajlardan faydalanılarak, ödemeler daha kolay gerçekleştirilebilir.

Kart Başvurusunda Bulunmak İçin Neler Yapılmalı?

ING Bank müşterileri, ING Nakit Kart için şubelerden, telefon bankacılığından ya da mobil bankacılıktan faydalanabilir. Kayıtlı müşterilerin bilgileri banka hesaplarında yer aldığı için, kart başvurularında esktra bir belgeye gerek kalmamaktadır. Kişinin durumuna göre, banka müşterilerinden de belge istenebilir ancak başlangıç olarak ad soyad gibi temel kişisel bilgiler kullanılarak kart başvurusu yapılabilir. Kart başvuru sonucu ise SMS aracılığı ile bildirilmektedir.
Banka müşterisi olmayanlar ise, kart başvurusunda bulunabilmek için kendilerine en yakın ING Bank şubesini ziyaret etmelidir. Şubelerden gerekli bilgiler ve istenen belgelerin listesi alındıktan sonra, işlemlere başlanabilir. Gerekli evraklar teslim edildiğinde, karta hemen sahip olmak mümkündür. ING Bank kart şifresi alma işlemi ise şubede gerçekleştirilebilir. Şifre alındıktan sonra, kartı kullanmaya hemen başlanabilir. ING Bank hesap sorgulama işlemleri için mobil bankacılık uygulaması kullanılabilir. Mobil uygulama marketlerinden kolaylıkla indirilebilen bu uygulama sayesinde, bankacılık işlemleri anında gerçekleştirilebilir. Şube ya da ATM aramaya gerek kalmadan hesap bakiyesi öğrenilebilir. Destek Hesabı gibi önemli işlemlerin banka şubelerinde gerçekleştirilmesi önerilir. Bu şekilde, işlemler ile ilgili kafalarda kalan soru işaretleri de giderilmiş olacaktır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir