İş Bankası Kredi Erteleme Detayları

İş Bankası Kredi Erteleme Detayları

İş Bankası kredi erteleme detayları.. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için özel bankalar da elini taşın altına koydu.. İş Bankası tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; ” Müşterilerin 30 Nisan 2020 tarihine kadar anapara, faiz, taksit ödemelerinin 30 Haziran 2020 tarihine kadar ötelenmesine imkan verilecek. ” ifadelerine yer verildi.

İş Bankası Kredi Erteleme Detayları

Türkiye İş Bankası, ülkemizde de yayılım gösteren ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını sebebi ile devreye aldığı ekonomiye destek paketini duyurdu. İş Bankası’nın açıkladığı destek paketinin ayrıntıları ise şu şekilde:

1- Müşterilerin 30 Nisan’a kadar ihtiyaç duyması halinde anapara/faiz/taksit ödemelerinin ilave bir koşul aranmaksızın 30 Haziran’a kadar ötelenmesine imkan verilecek.

2- Salgın sebebiyle mali bünyesi olumsuz etkilenen başta turizm, lojistik, AVM, perakende sektörleri olmak üzere sektör ayrımı olmaksızın her bir ihtiyaç, vaka bazında değerlendirilerek ödemesiz dönem dahil gerekli tüm destek verilecek.

3- Maaş anlaşmalı olsun olmasın Banka müşterilerinin önümüzdeki 3 aya ait maaş ödemelerini herhangi bir istihdam azaltımı yapmamaları kaydıyla gerekirse ilave limit tahsisi suretiyle ödenmesine katkı sağlanacak.

4- Dijital kanallar üzerinden yapılacak EFT/havale işlemlerinden 30 Nisan’a kadar (karttan karta havale dahil) hiçbir Banka müşterisinden ücret alınmayacak.

İş Bankası Kredi Erteleme Detayları

5- KOBİ’lerimizin ve mikro işletmelerin, tabana yaygın yararlanmasını teminen, salgın öncesi girdiği ticari yükümlülüklerinin yerine getirilebilmesi amacıyla mevcut limitlerle desteklenmesi ve gerekirse ilave limit için de azami çaba gösterilecektir.

6- Bireysel müşterilere tüketici kredisi, kredi kartı ve ek hesap ödemelerini 3 ay boyunca öteleme imkanı getirilecek.

7- Sağlık ve gıda başta olmak üzere, müşterilerimizin alışveriş anında ihtiyaç duyması halinde kredi kartı limitlerinde artırıma gidilecek. POS ve ÖKC ücretleri 3 ay boyunca ötelenecek.

8- İş Bankası başta işini kaybeden vatandaşlara sağlanacak kolaylıklar olmak üzere, her türlü ilave tedbiri alacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir