İŞKUR’dan Ev Hanımlarına 800 TL Gelir Müjdesi

İŞKUR’dan Ev Hanımlarına 800 TL Gelir Müjdesi

Ev ekonomisine destek sağlamak isteyen ev hanımları artık İşkur aracılığı ile evden çalışabilecek. İŞKUR’dan ev hanımlarına 800 TL gelir müjdesi geldi. Kadınların istihdam oranını artırmayı hedefleyen İŞKUR, yeni bir proje geliştirdiğini duyurdu. Yeni üretime katkı projesi kapsamında ev kadınları evlerinden günlük ortalama 3 – 4 saat çalışma ile, 600 TL ile 800 TL arasında gelir elde edebilecekler.

İŞKUR’dan Ev Hanımlarına 800 TL Gelir Müjdesi

İŞKUR, çalışan kadın sayısının artırılması ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu bağlamda ev hanımlarının istihdam edilmesine yönelik yeni bir proje hazırlandı. Yeni proje ile ev hanımlarının evde gelir elde etmesini sağlanacak. Uygulama kapsamında, kadınlar ‘evde’ çalışarak ve bazı işler yaparak aile bütçesine katkı sağlama imkanı bulacak. Ev kadınları günlük ortalama 3 – 4 saat çalışma ile, 600 TL ile 800 TL arasında gelir elde edebilecekler.

Kısa Mesajla Bilgi Verilecek

İŞKUR tarafından sunulan bu evden çalışarak para kazanma olanağından yararlanmak isteyen kadınlar, İşkur Müdürlüklerine giderek iş ve meslek danışmanları aracılığıyla kayıt yaptırıp, sisteme kaydedilecekler. Kadınların ilgi alanları, becerileri, eğitimleri, belgeleri ve sertifikaları da dikkate alınarak, evde yapmalarına uygun olan işler, kısa mesajla bilgi verilecek.

Ev Kadınlarının Evde Yapabileceği İşler Verilecek

İşkur tarafından hazırlanan söz konusu proje kapsamında ev hanımları, bitki çayı paketleme, takı tasarımı, gömlek yakası dikme, tel toka kutulama, sabun imalatı, tırnak kutulama, poşet katlama, peçete halkası yapma, cetvel seti hazırlama, mandal montajı, küpe arkası takma, kulak çubuğu ambalajlama, nikah şekeri gibi işler yapacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir