İstanbul Havalimanı İş İlanları Arttı

İstanbul Havalimanı İş İlanları Arttı

İstanbul Havalimanı iş ilanları arttı.. 29 Ekim’de resmi açılışı yapılarak kısmi olarak hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı, tam olarak hizmet vermeye başlayacağı 31 Aralık tarihi yaklaştıkça istihdama da katkısını artırmaya devam ediyor. Başta havacılık sektörü olmak üzere pek çok iş kolunda faaliyette bulunacak büyük ve küçük ölçekli işletmeler personel alımlarına hız verdi. İş ilanlarının yayınlandığı internet sitelerinde İstanbul Havalimanı için verilen iş ilanları sayısında önemli oranda artış var..

İstanbul Havalimanı İş İlanları Arttı

31 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve pek çok davetlinin katılımı ile gerçekleştirilen resmi açılışın ardından Türk Hava Yolları 5 noktaya sefer düzenlemeye başlamıştı. O tarihten itibaren sefer sayıları giderek artırılıyor ve uçuşlar İstanbul Havalimanı’na kaydırılmaya devam ediyor.

İstanbul Havalimanı İlk Etapta 100.000 Kişiye İstihdam Sağlayacak

İstanbul Havalimanı’nın ilk etabı 29 Ekim tarihinde açılmıştı. İstanbul Havalimanı başlangıçta 100.000 kişiye, tüm etapları tamamlandığında ise 225.000 kişiye istihdam sağlayacak. Sadece İGA Güvenlik Hizmetleri A.Ş. bünyesinde 3.500 özel güvenlik personeli görev yapacak.

İstanbul Havalimanı ile beraber uçuş ağını, personel sayısını ve uçuş filosonu daha da artıracak olan THY’ye yeni uçuş ekipleri katılacak. Türk Hava Yolları kokpit ekibi ihtiyacı için 16 farklı ilana çıkarken belirli aralıklarla da kabin ekibi alımlarıyla ilgili ilanlar yayınlıyor. Personel ilan sitelerinde Türk Haya Yolları’nın DO & CO ile ortak kurululuşu olan ikram şirketi THY DO & CO İkram Hizmetleri A.Ş’nin de personel ilanları ön plana çıkıyor. THY DO & CO aralarında aşçı, uçan aşçı, gıda teknikeri, makine mühendisi de dahil 31 farklı iş ilanına çıktı.

En Fazla Mağaza Çalışanı Aranıyor

Personel alımlarına ilişkin iş ilanlarının yayınlandığı internet sitelerinde, terminalde yer kiralayan küçük ya da büyük pek çok şirketin personel alım ilanları yer alıyor. İş ilanlarında en fazla mağaza sorumluları, satış temsilcileri, teknisyenler öne çıkıyor. İlanlarda en fazla talep edilen personel ise mağazalarda görev yapacak satış temsilcileri.

İstanbul Havalimanı’na taşınma işlemleri 30 Aralık tarihinde başlayacak. Atatürk Havalimanı 31 Aralık saat 00:00’dan itibaren ticari yolcu taşımacılığına kapatılacak ve İstanbul Havalimanı’na taşınma süreci yaklaşık 45 saat sürecek. Büyük taşınmanın yaşanacağı yılın son gününden itibaren İstanbul Havalima’nda yolcu sayıları daha da artacak. Bununla birlikte yeni havalimanında hizmet verecek mağazalar, işletmeler ve havayolu firmalarına hizmet verecek şirketler de iş alımlarına hız verecekler..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir