İstanbul Seçim Sonuçları – Son Dakika

İstanbul Seçim Sonuçları – Son Dakika

İstanbul seçim sonuçları son dakika haberleri ile ekranlara yansımaya başladı. Bugün İstanbul’da gerçekleştirilen seçimin tamamlanmasının ardından sayım işlemlerine başlandı. Tüm Türkiye’nin hatta dünya genelinde pek çok merkezin sonuçlarına kilitlendiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde düğüm bugün çözülüyor. İstanbul seçimleri ile ilgili ilk sonuçlar da gelmeye başladı. İşte İstanbul seçimlerine ilişkin ilk sonuçlara dair tüm detaylar…

İstanbul Seçim Sonuçları – Son Dakika

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ‘nin ardından YSK tarafından verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı üzerine, İstanbullular bugün yeniden sandık başına gitti. Başkan adaylarını belirleyecek 10 milyon 560 bin 963 İstanbullu vatandaşımız nihai kararlarını verdiler.

Bugün gerçekleştirilen çok önemli seçimde seçim sandıkları saat 17:00 itibari ile kapandı. Sandıklarda oy verme işlemlerinin sona ermesinin ardından ise oy sayma işlemi başladı. İlk sonuçlar da hem partilere hem de haber kanallarına gelmeye başladı. 23 Haziran 2019 İstanbul seçim sonuçları yasaklar kalkar kalkmaz sitemiz üzerinden sizlerle paylaşılacak..

Her Şey Güzel Olacak mı ?

Bu seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için sadece iki aday yoktu elbette.. Ancak adaylardan favori olan ikisi yani CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile Ak Parti adayı Binali Yıldırım son derece ön planda idi. Ekrem İmamoğlu seçim çalışmalarını ” Her Şey Güzel Olacak ” sloganı ile seçim çalışmalarını yürütürken Binali Yıldırım ise ” Gençler Benim Kankam ” ve ” Herşey Daha Güzel Olacak ” sloganlarını benimsedi..

Seçimdebu iki adayın haricinde Saadet Partisi’nin adayı Necdet Gökçınar ve Vatan Partisi’nin adayı Mustafa İlker Yücel yarışıyor.

Nefesler Tutuldu.. Seçim Sonuçları Bekleniyor..

Sandık seçmen listesindeki bütün seçmenler oylarını kullanmış olsalar bile oy vermenin bitim saatinden önce sandıklar kesinlikle açılamayacak. Görevliler, büyükşehir belediye seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümünü yapacak. Seçim yasakları 19:15 itibari ile kalkacak..

Ve İşte Gelen İlk Sonuçlar;

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir