İstanbul Yeni Sayım Sonuçları Açıklandı

İstanbul Yeni Sayım Sonuçları Açıklandı

Türkiye’nin hatta dünyanın pek çok bölgesinin gözleri İstanbul ‘un üzerinde.. İstanbul’da sayımlar devam ederken sayım sonuçlarına ilişkin bilgiler de gelmeye başladı. İstanbul yeni sayım sonuçları açıklandı. İşte İstanbul’da son durum ve arka arkaya gelen açıklamalar.. Bugün hem Ak Parti kanadından hem de CHP kanadından İstanbul ‘daki sayımlara ilişkin açıklamalar geldi..

İstanbul Yeni Sayım Sonuçları Açıklandı

İstanbul ‘daki nefes kesen seçim yarışında son dakika açıklamalar arka arkaya geliyor. Bugün AK Parti Genel Başkanı Ali İhsan Yavuz’un açıklamaları sonrasında bir açıklama da CHP ‘den geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek YSK verisiyle oy farkını duyurdu.

18 ilçede geçersiz oyların yeniden sayımı sürerken herkesin merakla beklediği rakamlar CHP’den geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, AK Parti Genel Başkanı Ali İhsan Yavuz’un açıklamaları üzerine ellerinde YSK verilerini duyurdu.

İşte İlçe İlçe Sayım Yapılan İlçelerden Gelen Sonuçlar

Şu ana kadar bir çok ilçede geçersiz oyların sayım işlemi tamamlanmış durumda. Resmi olmayan sonuçlara göre ilçelerden gelen veriler şu şekilde:

Eyüpsultan: AK Parti ‘ye 28 oy eklendi CHP ‘ye eklenecek oy çıkmadı.
Şile: AK Parti ‘ye eklenecek oy çıkmadı, CHP ‘ye 8 oy eklendi.
Başakşehir : AK Parti ‘ye 95 CHP ‘ye 34 oy eklendi.
Bayrampaşa : AK Parti ‘ye 85, CHP ‘ye 28 oy eklendi
Esenyurt : 15.000 ‘in üzerinde geçersiz oy vardı. Sayım tamamlandı. 1043 sandığın yeniden sayımı sonucu Binali Yıldırım ‘a 267, Ekrem İmamoğlu ‘na 169 oy eklendi.
Büyükçekmece : AK Parti ‘ye 72 , CHP ‘ye 36 oy eklendi
Sarıyer : AK Parti ’ye 196, CHP ’ye 77 oy eklendi.
Adalar: AK Parti ‘ye 5 oy eklenirken CHP ‘ye eklenecek oy çıkmadı.
Beykoz : AK Parti ‘ye 152 oy yazılırken, CHP ‘ye 74 oy eklendi.
Fatih : Açılan 838 sandıkta AK Parti ‘ye 250, CHP ‘ye 78 oy ilave edildi.
Ümraniye : Sayılan toplam sandık sayısı 1420. AK Parti ‘ye 384 oy eklenirken, CHP ’ye ilave 99 oy yazıldı.
Bakırköy : AK Parti ‘ye eklenecek oy çıkmadı, CHP ‘ye 258 oy eklendi.

YSK Verilerine Göre Oylarda Son Durum (Saat 15.42 İtibariyle)

Ekrem İmamoğlu : 4.171.475 oy
Binali Yıldırım 4.151.923 oy
Oy Farkı 19.552 oy

AK Parti ‘nin Sayımlara İlişkin Açıklaması

İstanbul’da oy sayımı devam ederken önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz kameraların karşısına geçti ve son rakamları açıkladı. Yavuz, ” 1 Nisan tarihinden itibaren 530 sandıktaki güncelleme sonucu AK parti lehine düzeltilen oy sayısı 11.109 adettir. ” ifadelerini kullandı.

CHP ‘nin İstanbul Oy Sayımları Açıklaması

AK Parti’nin açıklamaları üzerine Ekrem İmamoğlu da kameraların önüne geçti. Ekrem İmamoğlu, ” 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Şu an aradaki fark 19.552 yani 21.000 civarındaki rakamlardan bu süreç başladığında buraya indi ” ifadelerini kullandı. Ancak seçim sonuçlarında 2 aday arasındaki oy farkı 29.000 civarında açıklanmıştı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir