İstanbul’da Deprem Oldu

İstanbul’da Deprem Oldu

Son dakika.. İstanbul’da deprem oldu .. İstanbul’da bugün akşam saatlerinde bir deprem yaşandı ve deprem İstanbul’un pek çok ilçesinde hissedildi. İstanbul’da hissedilen deprem nedeni ile bir çok vatandaş tedirginlik yaşadı ve bazı kişiler evlerinden inerek sokaklarda bekledi. Peki depremin merkez üssü neresi ve kaç şiddetinde..

İstanbul’da Deprem Oldu

Kandilli’den İstanbul’da yaşanan depreme ilişkin bir açıklama geldi. Depremin merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi olarak açıklandı. Depremin şiddeti ise 5,3 olarak duyuruldu.

Deprem Çanakkale, İstanbul, Bursa ve İzmir’de Hissedildi

Merkez üssü Çanakkale Ayvacık’ta 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Bursa’da hissedildi. AFAD deprem büyüklüğünü 5,0 olarak açıkladı.

Depremle ilgili Kandilli Rasathanesi ise şu paylaşımı yaptı;

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde deprem meydana geldi. Saat 21.23’teki deprem İzmir, İstanbul, Bursa gibi illerde de hissedildi. Kandilli Rasathanesi, depremin merkezinin Çanakkale Ayvacık olduğunu açıkladı. Yerin 8.4 kilometre altında meydana gelen depremin saati 21,23 olarak açıklandı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık, ekiplerin depremle ilgili hazırlıkların tamamladığını belirtti.

 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir