İstanbul’da Oylar Yeniden Sayılacak

İstanbul’da Oylar Yeniden Sayılacak

Yerel seçimlerin ardından özellikle İstanbul ve Ankara ‘da oy sayımına ilişkin tartışmalar devam ediyor. Ak Parti İstanbul ‘da tüm ilçelerde oyların yeniden sayılmasına ilişkin başvuruda bulunduğunu ve sonuçlara itiraz ettiğini duyurmuştu. İlçe seçim kurulları bu başvurulara ilişkin başvuruları değerlendirmeye başladı. İstanbul’da oylar yeniden sayılacak. Bu ilçelerde karar verildi..

İstanbul’da Bu İlçelerde Oylar Yeniden Sayılacak

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı ‘nın seçim sonuçlarına ilişkin yapmış olduğu başvurular sonuçlanmaya başladı. Beykoz İlçe Seçim Kurulu yapılan itirazları dikkate alarak geçersiz oyların yeniden ve tüm partilerin müşahitleri huzurunda sayılmasına karar verdi. Beykoz’un ardından Çekmeköy, Çatalca, Gaziosmanpaşa, Çekmeköy, Fatih, Beykoz ve Şile İlçe Seçim Kurulları da oylar yeniden sayılması yönünde karar verdi.

İstanbul ‘da seçim sonuçları üzerinde yapılan usulsüzlükler, hatalar ve geçersiz oylar üzerindeki yasal itirazlar sonrası 4 ilçede Seçim Kurulu kararını verdi.

Şimdilik 4 İlçe Seçim Kurulu Karar Verdi

Bu bağlamda Beykoz İlçe Seçim Kurulu, Çekmeköy, Şile, Fatih İlçe Seçim Kurulu geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi. Bilindiği gibi Beykoz ‘da 5352, Fatih ‘te 7354, Çekmeköy ‘de 5684 geçersiz oy vardı. İstanbul ‘un Çatalca ilçesinde de oylar müşahitler huzurunda yeniden sayılacak. Diğer ilçelerden de aynı kararın gelmesi bekleniyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir