İstanbul’da Yeni Bir Deprem !! İşte Depremin Şiddeti ..

İstanbul’da Yeni Bir Deprem !! İşte Depremin Şiddeti ..

İstanbul’da büyük deprem korkusu son günlerde iyice arttı. Geçtiğimiz gün İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen Çorlu/Tekirdağ merkezinden 48 km uzakta meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremin ardından deprem endişeleri de artış gösterdi. Son olarak 24 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşen depremin ardından İstanbul’da yeni bir deprem daha meydana geldi. Son dakika haberi olarak ekranlara düşen depremin şiddeti ilk belirlemelere göre 3,6 .. İşte depremin ayrıntıları…

İstanbul’da Yeni Bir Deprem !! İşte Depremin Şiddeti ..

Marmara’da yaşanan son depremlerin ardından fay hatlarında hareketlenmeler devam ediyor. Son olarak İstanbul’da 3,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İstanbul’da yaşanan son depremlerden sonra yeni sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Marmara Denizi Silivri açıklarında 3,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem saat 10.32’de yerin 7,78 kilometre altında gerçekleşti. İstanbul 24 Eylül’de 4,6 ile sallanmış, Marmara Denizi’nde en büyüğü 3,4 şiddetinde 15 artçı sarsıntı da meydana gelmişti.

İstanbul'da Yeni Bir Deprem

Gece Boyunca Çok Sayıda Deprem Yaşandı

İstanbul’da dün meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar da gece boyunca devam etti. Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi verilerine göre, depremin ardından İstanbul ve Marmara Denizi’nde büyüklüğü 1.6 ile 3.1 arasında değişen 26 adet artçı sarsıntı meydana geldi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir