İTÜ Geliştirme Vakfı Spor Kulübü’nün Ödülü Yüzücüleri İBB Başkanı İle Buluştu

İTÜ Geliştirme Vakfı Spor Kulübü’nün Ödülü Yüzücüleri İBB Başkanı İle Buluştu

İTÜ GVO Spor Kulübü Paletli Yüzme Takımı’nın ödüllü yüzücüleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Emirgan Korusundaki Beyaz Köşk'te ağırlandı. Keyifli bir sohbetin gerçekleştiği ziyarette İmamoğlu, genç sporcuların ilham dolu başarı hikayelerini dinledi. Sporcular, kendilerine verdiği destek nedeniyle Belediye Başkanı’na bir teşekkür plaketi takdim etti.

Ziyarette sporculara İTÜ Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Güngör Evren, Spor Kulübü ve Genel Müdürü Nevzat Özkök eşlik etti. Ulusal ve uluslararası alanda katıldıkları her müsabakada derece yapan İTÜ GVO Spor Kulübü Paletli Yüzme Takımı’nın başarılı sporcuları Bahar İkizoğulları, Yağmur Temeroğlu, Selin Aytar, Almina Öztürk, Ayşe Pelin Karacık, İdil Zengin, Ela Karakuş, Nil Maden’in yanı sıra; Milli takım formasıyla Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonasında Dünya Şampiyonluğu elde eden rekortmen Beril Ülker, milli takım formasıyla Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonasında Dünya dördüncülüğü elde eden Hazal İrem Ateş ve Defne Deniz Kızılırmak da ziyarete katıldı. Yüzme Takımı çalışmalarına pandemi döneminde de hız kesmeden devam etmişti.

Üyelerinden üçünün Genç Milli Takım’da da yarıştığı İTÜ GVO SK Paletli Yüzme Takımı, yaz aylarında Kulüpler Arası Büyükler Türkiye Şampiyonasındaki performansları ile 9 Altın, 5 Gümüş, 8 Bronz madalya ile toplamda, 22 madalya kazanmıştı. Sporcular elde ettikleri bu başarıyla üst üste 9. kez Türkiye Şampiyonu olmuşlardı. Sporcuları yarışmalara hazırlayan antrenörler Alper Erkmen ile Eşref Ayvaz, paletli yüzme sporunda yüzücülerin yunus tekniğini kopyalamaya çalıştıklarını ve saatte 20 km hıza yaklaşabildiklerini belirtiyorlar. Antrenörler ayrıca yüzme sporunun gençlerde sadece fiziksel gelişime değil, zihinsel gelişime ve disiplin becerisine katkıda bulunduğunu ekliyorlar. 

Sporun sağladığı disiplinli yaklaşım akademik başarıya da katkıda bulunuyor

Bünyesinde pek çok farklı branşı barındıran İTÜ Geliştirme Vakfı Spor Kulübü’nde spor kültürü ve felsefesini tüm yönleriyle öğrenmiş, doğru karaktere sahip bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor. Kulüpte lisanslı veya düzenli olarak spor yapan her yaştan öğrencilerin disiplinli yaklaşımları sayesinde elde ettikleri akademik başarılar ailelerini de sevindiriyor.   

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Seda Akbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Evden Eve Nakliyat