İzmir Toki Sosyal Konut Başvuruları Başladı – 2019

İzmir Toki Sosyal Konut Başvuruları Başladı – 2019

Türkiye genelinde Toki tarafından yapılacak sosyal konutlar heyecan uyandırmaya devam ediyor. Sosyal konutların yapılacağı şanslı illerden biri de İzmir..  Proje kapsamında İzmir ‘e 2584 adet sosyal konut yapılacak. Bugünden itibaren ise İzmir Toki sosyal konut başvuruları başladı. İşte başvuru şartları, ev fiyatları ve merak edilen tüm detaylar..

İzmir Toki Sosyal Konut Başvuruları Başladı – 2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de sosyal konut kampanyası hakkında bilgiler verdi. Bakan Kurum, İzmir Valiliği ‘nde İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı. Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Bakan Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarına dair bilgi verdi.

İzmir Toki Sosyal Konut Başvuru Şartları

“Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle 67 ilimizde 50.000 sosyal konut uygulaması başlattık” ifadeleri ile sözlerine başlayan Murat Kurum, sosyal konutlarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Başvurularımız bugün itibarıyla başlıyor, 19 Nisan’a kadar sürecek. İzmir’e ilk etapta 2 bin 584 tane sosyal konutun yapımına ve talep toplanmasına bugün itibarıyla başlamış olacağız. Taksitler çok hesaplı, evler ise cumbalı ve fransız balkonlu olacak.

İzmir Toki Sosyal Konut Taksitleri Ne Kadar ?

İzmir ‘de 2+1 konutlarımızın en düşük taksit tutarı 583 TL. 3+1 konutlarımızın taksit tutarları ise 1178 TL ‘den başlıyor, 240 aya kadar da vadelerimiz var. İzmir ‘de birçok ilçede bu kiraların daha altında ödeme demek. Kira öder gibi ev sahibi olabilmek demek.

İzmir’de İnşa Edilecek Sosyal Konutlar Ege Mimarisinde Olacak

Yerinde kentsel dönüşümün önemine değinen Bakan Murat Kurum, İzmir ‘de Fransız tipi balkonların ve cumbaların olduğu, Ege’nin kültür ve mimarisini yansıtan az katlı projelerle dönüşüm yapmak istediklerini açıkladı. Kurum sözlerini şöyle sürdürdü; “İlk etapta 2 bin 584 konutu yaptık, diğer ilçelerimizde de sosyal konut, alt gelir grubu konut ve şehit, gazi ailelerimiz ile emekli vatandaşlarımıza yönelik konut uygulamalarını da diğer ilçelerimizde geliştireceğiz.”

Konu ile alakalı bu haberimiz de dikkatinizi çekebilir; Toki Sosyal Konut Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir