Kadınlara Düşük Faizli Kredi Fırsatı

Kadınlara Düşük Faizli Kredi Fırsatı

Kendi işinin patronu olmak isteyen kadınlara düşük faizli kredi fırsatı devam ediyor. Son yıllarda gittikçe güçleşen hayat şartları kadınların da iş hayatına atılmasına hız kazandırdı. Yeni bir iş kurup kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci kadınların düşük faizli kredi alabilecekleri bankaları sizler için araştırdık. Peki hangi bankalar kadınlara düşük faizli kredi sağlıyor? İşte bankaların kadınlara özel kredi kampanyaları..

Kadınlara Düşük Faizli Kredi Fırsatı

Girişimci kadınların iş hayatına adapte olabilmeleri ve ekonomiye destek sağlayabilmeleri amacı ile pek çok banka girişimci kadınlara özel kredi destekleri sağlıyor. Kadınların işlerini kurup kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri için kredi alabileceği pek çok banka mevcut. Bu bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, QNB Finans Bank, Denizbank, Türkiye İş Bankası, TEB ve Yapı Kredi Bankası başta geliyor.

Yine pek çok banka da bayan girişimcileri desteklemek amacı ile çok özel kredi kampanyaları ve seçenekleri sunuyor. Bunun için de girişimci kadınlara yönelik uygun faiz oranlı ve uzun vadeli kredi kampanyaları hazırlanmış. Özellikle Ziraat Bankası, Halkbank ve Garanti Bankası bu anlamda sıklıkla tercih edilen bankalar arasında. Kredilerin haricinde kadın girişimciler, KOSGEB desteklerine başvurarak faizsiz kredi ya da hibe desteklerinden de yararlanabiliyorlar.

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Kadın girişimcilerin uygun faiz oranları ve uygun koşullarla kredi alabileceği banka sayısı oldukça fazla. Ülkemizde faaliyet gösterip kadın girişimcileri destekleyen bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

• Ziraat Bankası

• Halkbank

• Garanti Bankası

• Denizbank

• Vakıflar Bankası

• QNB Finans Bankası

• Türkiye İş Bankası

• Türkiye Ekonomi Bankası

• Yapı ve Krediler Bankası

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi

2019 yılında da Halk Bankası tarafından kadın girişimci kredisi verilmeye devam ediyor. Halkbank tarafından kendi işini kurmak isteyen girişimci kadınlara verilmekte olan kadın girişimci kredisinde faiz oranları piyasa koşullarına göre oldukça düşük tutulmakta olup kadın girişimcilere her alanda destek sağlanıyor. Halkbank kadın girişimcilere verdiği kredi miktarının alt limitini 35.000 TL, üst limitini ise 75.000 TL olarak belirledi. Kredinin tutarına bağlı olarak kadın girişimcilere en fazla 60 aylık bir vade olanağı sağlayan Halkbank, bayan girişimciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimci kredisi veren bankalar arasında yer alıp en çok rağbet gören bankalardan bir diğeri de yine bir kamu bankası olan Ziraat Bankası.. Ziraat Bankası da kendi işine sahip olmak isteyen kadınlar için kredi sağlamakta olup uygun faiz oranları sunuyor. Ziraat Bankası ‘ndan kredi almak isteyen kadınlar, gerekli evraklar ile herhangi bir Ziraat Bankası şubesi üzerinden başvuru yapabiliyorlar.

Ziraat Bankası tarafından bayan girişimcilere ilişkin sunulan kredi miktarları farklılık göstermekte olup, bu kredilerde 96 aya kadar vade seçenekleri sağlanıyor. Ayrıca bu kampanyalar kapsamında kredi başvurusu yapan kadın girişimcilere kredi sürecinde belirlenen tüm ek masraflara (hesap masrafı, kredi dosya masrafı, hesap işletim ücreti gibi) yüzde elli gibi önemli bir oranda indirim sağlanıyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir