Kamu Bankalarından İşe Devam Kredisi

Kamu Bankalarından İşe Devam Kredisi

Kamu bankalarından İşe Devam Kredisi desteği.. 5 kamu bankası tarafından başta KOBİ ‘ler olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için ” İşe Devam Kredi Desteği “ hayata geçirildi. Bu kapsamda, işletmelere 6 ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık % 7,5 faiz oranlı kredi kullandırılacak.

Kamu Bankalarından İşe Devam Kredisi

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları ” Ekonomik İstikrar Kalkanı ” tedbirleri doğrultusunda yeni finansal destek adımlarını açıkladı. Bu destek kapsamda işletmelere 6 ay ödemesiz, toplamda 36 ay vadeyle yıllık % 7,5 faiz oranıyla kredi kullandırılacak..

İşe Devam Kredisi Detayları ile alakalı bankalardan yapılan açıklama şöyle;

” Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak yeni finansal destek adımlarımızı kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunmak isteriz. Sorumluluklarımızın bilincinde hareket ederek birlikte çalışmak, bu sürecin en kısa süre içerisinde aşılmasına imkan verecektir. Bu kapsamda 3 kamu bankası tarafından başta KOBİ’lerimiz olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için ‘ İşe Devam Kredi Desteği ‘ hayata geçirilecektir.

Kredi Kullanmak İçin Tek Şart; İşçi Sayısını Azaltmamak

Söz konusu destek için herhangi bir sektör ayrımı gözetilmeksizin salgından ekonomik olarak olumsuz etkilenen tüm firmalar başvuruda bulunabilecektir. Kredi desteğini kullanacak firmaların 2020 yılı Şubat ayı sonu itibariyle kayıtlı çalışan sayılarında azaltma yapmamaları ön koşulu bulunmaktadır.

İşe Devam Kredisi Veren Bankalar

İşe Devam Kredisi Başvuru Tarihleri

Teminat eksiği bulunan firmaların, krediye erişimi için Hazine Destekli KGF Kefaleti de sağlanabilecektir. Kredi desteği; 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı olacaktır. Bankalarımız 26 Mart tarihinden itibaren talepleri kabul etmeye başlayacaklardır. KOBİ  ve KOBİ Dışı İşletmeler bazında azami kredi tutarları aşağıdaki gibi olacaktır.

İşe Devam Kredisi kapsamında;

Yıllık cirosu 0 – 25 milyon TL arasında olan işletmeler 10 milyon Lira’ya kadar,
Yıllık cirosu 25 – 125 milyon TL arasında olan işletmeler 25 milyon Lira’ya kadar,
Yıllık cirosu 125 milyon TL üzerinde olan işletmeler 100 milyon Lira’ya kadar kredi kullanabilecekler. “

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir