Kartepe Belediyesi Ocak Ayı Meclis Taplantısı

Kartepe Belediyesi Ocak Ayı Meclis Taplantısı

Kartepe Belediyesi Ocak Ayı meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında 9 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

 

Kartepe Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Meclis toplantısında 9 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısı öncesinde Başkan Kocaman “Bir yılı geride bıraktık. Tüm insanlık zor bir dönemden geçmektedir. Mücadelemizi asla bırakmadık, bırakmayacağız. İnşallah bu hastalığın geride kaldığı bir yılı hep birlikte yaşarız. Vefat eden hemşerilerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabır, hasta olanlara da acil şifalar diliyorum. Covid tedbirlerine hassasiyetle uyulması gerekiyor. Vaka sayılarında artış görülmektedir. Dayanışma içerisinde bu zor sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi.

 

GENÇLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ

Meclis üyelerine müdür atamaları hakkında bilgi verilmesi sonrasında soru önergelerine cevap verdi. Başkan Kocaman “Yakup Altun Stadı’nın daha aktif kullanılması amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışma yapılmaktadır. Kartepemizde gençlerimizi çok önemsiyoruz. Onları seviyoruz. Her daim onların yanındayız. Kartepemizde tüm çocuklarımızın spor yapması bizim için çok önemlidir. Spor en az matematik kadar önemlidir. Bunun içinde bizlerde gereken tüm desteği vermekteyiz” açıklamasında bulundu.

 

DENETİM KOMİSYONU SEÇİMİ

Meclis gündeminde yer alan Kartepe Belediyesi Denetim Komisyonu Üyeliklerine; Eda Açıkyol, Selçuk Kösemen, Murat Soyer, Emine Özdemir, Hasan Bayrak seçildi. Meclis gündeminde yer alan mahalle sınırlarının düzenlenmesi, evsel katı atık bertaraf tarifeleri ek süre talebi, geçici işçi vizesi, dolu kadroda derece değişikliği, Arşiv Müdürlüğü’nün kapatılarak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü kurulması oy birliği ile kabul edildi.

 

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna, Emekevler, Acısu ve İbrikdere mahallelerinde askeri yasak ve güvenlik bölgesi ile ilgili hazırlanan uygulama imar planı değişikliği İmar Komisyona havale edilirken, boş kadroda unvan değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Seda Akbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Evden Eve Nakliyat