Katar 15 Bin TL Maaşla Eleman Arıyor

Katar 15 Bin TL Maaşla Eleman Arıyor

Katar ile Türkiye arasındaki yakınlaşma ticari alana da yansıdı. Türkiye ile Katar arasında ekonomik alanda gerçekleşen işbirliği doğal olarak istihdama da katkı sağlamaya devam ediyor. Katar Havayolları da ülkemizde her geçen gün artırdığı seferlerinde görevlendirmek üzere kabin görevlisi alım ilanı yayınladı. Firma alacağı Türk vatandaşı personellere aylık 15 bin Lira maaş verecek.

Katar 15 Bin TL Maaşla Eleman Arıyor

Katar Havayolları her geçen gün ülkemize olan uçuşlarını artırmaya devam ediyor. Firma şu anda ülkemizdeki çeşitli illere haftada 48 adet sefer düzenliyor. Firma Antalya’ya haftada 2 kez sefer düzenlerken, Bodrum’a 2 ve Adana’ya da 3 sefer düzenliyor. Haftada 3 kez Hatay’a uçan Katar Havayolları’nın en fazla uçtuğu havalimanı ise İstanbul Atatürk Havalimanı.. Firmanın en fazla uçtuğu Atatürk Havalimanı’na haftada en az 10, ayda en az 40 seferi bulunuyor.

Katar Havayolları ülkemizde oldukça yoğun ilgi görüyor. Yurt dışından ülkemizde gelmek isteyen ve ülkemizden Ortadoğu ülkelerine uçmak isteyen pek çok kesim Katar Havayollarını tercih ediyor. Öyle ki firma bazı seferlerini yoğun talep nedeniyle 300 yolcu kapasiteli Airbus 330 ve Boeing 777 tipi uçaklarla yapıyor.

Türkiye – Katar arasında artan uçuş ve yolcu trafiğine paralel olarak Katar Havayolları, 3 Kasım’da İstanbul’da kabin görevlisi işe alım etkinliği düzenleyecek. 3 Kasım’da İstanbul’da kabin görevlisi işe alım etkinliği düzenleyecek olan şirketin kabin görevlileri için vereceği maaş ise 7.500 TL ‘den başlayıp 15.000 TL ‘ye kadar çıkacak.

Katar Havayolları Kabin Görevlisi Başvuru Koşulları

Katar Havayolları’nda kabin görevlisi olarak çalışmak isteyenler 3 Kasım Cumartesi günü 09:00 ile 17:00 saatleri arasında İstanbul Grand Hyatt Otel’deki kabin görevlisi alım etkinliğine davet edildi. Katar Havayolları tarafından verilen iş ilanında, “Rekabetçi tazminat ve avantaj paketleri sunuyoruz. Çok uluslu kabin ekibimize hemen katılın; konaklama, yardım ve görev için ulaşım dahil olmak üzere vergisiz bir ücret paketinin tadını çıkarın” ifadeleri kullanıldı.

Böyle güzel bir işe sahip olmak için minimum 21 yaşında olmalı, parmak uçlarında minimum 212 cm yüksekliğe ulaşabilmek, yazılı ve konuşma olarak akıcı bir İngilizce’ye sahip olmak, Doha’ya taşınmak ve orada ikamet etmek, minimum lise mezunu olmak ve sağlık yönünden bir probleme sahip olmamak gerekiyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir