KOBİ Değer Kredisi 2. Etap Başvuruları Başladı

KOBİ Değer Kredisi 2. Etap Başvuruları Başladı

KOBİ Değer Kredisi 2. etap başvuruları başladı. Finansmana ihtiyaç duyan ve Kosgeb kaydı olan tüm kobi ve işletmeler Kobi Değer Kredisi’nden yararlanabilecekler. Hazine ve Maliye Bakanlığı ‘nın girişimleri ile Kobi Değer Kredisi için yeni bir kredi paketi oluşturuldu. 25 milyar Lira değerinde yeni bir kaynak hazırlanan paket kapsamında Kobi Değer Kredisi kullanmayan tüm kobi ve işletmeler yararlanabilecekler.

KOBİ Değer Kredisi 2. Etap Başvuruları Başladı

Kobi Değer Kredisi 2. Etap kapsamında yıllık cirosu 125 milyon TL ‘ye kadar olan işletmeler başvurabilecekler. Ekonominin can damarı KOBİ’lere, KOBİ Değer Kredisi ile uygun maliyetli finansman imkanı sunuluyor. Üretim ve ticaret başta olmak üzere, tüm sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’ler, bankalardan avantajlı, geri ödeme kolaylığı bulunan kredi kullanabiliyor. KOBİ Değer Kredisi paketlerinin ilki, Ocak ayında devreye alındı. 14 bankanın katılımıyla açılan bu paket ile kısa sürede yaklaşık 80.269 KOBİ, toplam 25 milyar TL tutarında likitide imkanına sahip oldu. KOBİ’lerin bu pakete olan yoğun ilgisinin devam etmesi ve sektör ihtiyaçları çevresinde paketin kapsamı genişletilerek KOBİ Değer Kredisi-2 kredi paketi devreye alındı. Şartları uyan tüm Kobi 17 bankanın şubelerine başvurarak uygun maliyetli kredi alabilecek.

Yeniden başlayan KOBİ Değer Kredisi-2 ile KOBİ ‘lere, Hazine ve Maliye Bakanlığı ‘nın 20 milyar TL ‘lik kefalet desteğiyle toplam 25 milyar TL kredi hacmi oluşturulacak. 17 bankanın iştirak ettiği KOBİ Değer Kredisi – 2 paketinden, sektör kısıtı olmaksızın 125 milyon TL ‘ye kadar cirosu olan KOBİ vasfına sahip işletmeler faydalanabilecek. Ciro ve faaliyet alanına göre değişmek üzere azami 5 milyon TL ‘ye kadar kredi kullandırılabilecek. Kredilere Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti sağlanacak. Aylık % 1,54 , yıllık yüzde 18,48 faiz / kâr oranı uygulanacak kredilerde vade, 6 ayı anapara ödemesiz olmak üzere, toplam 36 ay olarak belirlendi. Kredi kullanmak isteyen KOBİ ‘ler, 17 bankadan istediğini seçip en yakın şubesine giderek başvurusunu yapabilecek..

Kobi Değer Kredisi 2. Etap Özellikleri

Azami 5 milyon Lira ‘ya kadar kullandırılabilecek. Kampanyada vade, 6 ayı anapara ödemesiz olmak üzere, toplam 36 ay olacak. Kobi Değer Kredisi 2. Etap kredi faiz oranı ise aylık % 1,54, yıllık % 18,48 faiz / kâr oranı uygulanacak.

Kobi Değer Kredisi 2. Etap Kredi Veren Bankalar

● Ziraat Bankası
● VakıfBank
● Vakıf Katılım Bankası
● Türk Ekonomi Bankası
● Kuveyt Türk
● Ziraat Katılım Bankası
● Türkiye Finans Katılım Bankası
● QNB Finansbank
● Yapı Kredi
● Şekerbank
● Halk Bankası
● Albaraka Türk
● İş Bankası
● DenizBank
● ING Bank
● Garanti Bankası
● Akbank

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir