KOBİ’lere Acil Destek Kredisi Müjdesi

KOBİ’lere Acil Destek Kredisi Müjdesi

Düzce’de sel bölgelerinde incelemelerde bulunmak üzere bölgeye giden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan KOBİ’lere acil destek kredisi müjdesi geldi. Selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunan Bakan Selçuk, bölgede selden zarar gören esnaf ve sanatkarların yaralarının hızla sarılacağının müjdesini duyurdu.

KOBİ’lere Acil Destek Kredisi Müjdesi

Düzce’de yaşanan sel felaketinin ardından bölgede incelemelerde bulunmak üzere Düzce’ye gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çok önemli açıklamalar yaptı. “Cumhurbaşkanımızın talimatı ile selden etkilenen KOBİ ’lere acil destek kredisi verilecek.” şeklinde konuşan Bakan Selçuk bölge haklına güzel haberler verdi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Düzce ’nin Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde yaşanan sel afetinin ardından incelemelerde bulunmak üzere bölgeye geldi. Öncelikle Düzce AFAD Merkezine gelen Bakan Selçuk, basına kapalı gerçekleştirilen programda yaşanan sel felaketi ile alakalı Düzce Valisi Zülkif Dağlı’dan bilgiler aldı. Bakan Selçuk daha sonrasında il koordinasyon toplantısına katıldı.

Bakan Selçuk, gerçekleştirilen toplantı sonrasında ise sel felaketinden kurtulan aileleri ziyaret ederek afetin yaşandığı Akçakoca ilçe merkezinde esnafla bir araya geldi. Bakan Selçuk, ardından da selin yoğunlukla yaşandığı Uğurlu ve Esmahanım köylerinde de incelemelerde bulundu. Esmahanım köyünde yaptığı incelemeler sonrası konuşan Selçuk, “Koordinasyon toplantımızı yaptık. Daha sonra selden etkilenen ailelerimizi ziyaret ettik. ” şeklinde konuştu.

SGK Borçları da Erteleniyor

Açıklamalarını sürdüren Bakan Zehra Zümrüt Selçuk; “Ben burada SGK ile ilgili erteleme kararımızı açıklamıştım. Şimdi de Cumhurbaşkanımızın talimatı ile selden etkilenen KOBİ’lere acil destek kredisi verilecek. Detaylarını inşallah Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB aracılığı ile detaylarını duyuracağız. Bu da bugünün müjdesi olsun” dedi. Bakan Selçuk daha sonrasında bölgeden ayrıldı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir