KOBI'lere Düsük Faizle Kredi Halk Bankasi'nda

KOBI'lere Düsük Faizle Kredi Halk Bankasi'nda

Tüm dünyayı etkisine alan ve etkisini günden güne dahada hissettirmeye çalışan küresel finans krizi ülkemizi de olumsuz yönde etkilemeyi sürdürüyor. Küresel finans krizinin etkilerini azaltmak ve işlerliğini kaybetmekte olan finans akışını rahatlatmak için hükümet ve meslek odaları birbiri ardına önlem paketleri oluşturmaya başladılar.

İlk önlem paketi KOSGEB Kredileri ile gelirken, bir haber de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’nden geldi.

Halk Bankası ile TOBB arasında yapılan anlaşmaya göre Halk Bankası KOBİ’lere düşük faizle 1,5 Milyar YTL kredi verecek. Verilecek bu kredi % 14,4’ü faiz ve % 1,5’u komisyon olmak üzere toplam %15,9 maliyetli olacak.

Şu an finans piyasalarındaki kredilerden bir hayli düşük olan bu faiz ile KOBİ’ler rahat bir nefes alacaklar. Bu nedenle iyice daralan likidite akışıyla zor günler geçiren kobiler için bir cansuyu niteliği taşıyor bu çalışma.

Halk Bankası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan protokole göre, desteğin 800 milyon YTL’si nakdi ve gayri nakdi kredi, 400 milyon doları ise ihracat kredisi olacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deha Nakliyat