Kobilere Yeni Cansuyu KOSGEB'den

Kobilere Yeni Cansuyu KOSGEB'den

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, 2009 yılının ilk KOSGEB desteğinin yine imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lere yönelik olarak yapılacağını ve bu desteklerle kobilere cansuyu vermeye devam ettiklerini belirtti.

Toplam miktarı 1 milyar doları bulan KOSGEB Destek Kredileri’ne başvurular 2 Mart Pazartesi günü başlayacak. Destek paketi kapsamında talep eden KOBİ’lere 200 bin dolara kadar kredi kullandırılacak.

Kullanılan kredilerin ödemeleri 6 ay sonra defaten ve tek seferde yapılacak. Bu kredi deki faiz oranı da piyasa koşullarına göre çok düşük bir oranda belirlendi. KOSGEB Destek Kredisinin faiz oranı altı ay için yüzde 1,18 olarak uygulanacak.

Cansuyu Kredisinden KOSGEB üyesi olmayan işyeri sahipleri de KOSGEB’e müracaat ederek kayıt yaptırarak faydalanabilecekler. Cansuyu Destek kredisi programına İşbankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, TEB, HSBC, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Vakıfbank ve Fortisbank bankalarının aracılık edecekler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir