KOBİ'lerin Kredisi KGF Desteği ile Garanti'de

KOBİ'lerin Kredisi KGF Desteği ile Garanti'de

İşyeri sahipleri için çok önemli bir yere sahip olan Kredi Garanti Fonu Teminatlı Krediler artık Garanti Bankası aracılığı ile de kullanılabilecek.. İşletmesinin ya da şirketinin akit akışını düzenlemek isteyen ya da yeni yatırımları için sermaye arayışında olan işyeri / işletme sahipleri KGF Teminatlı Kredilerini kolayca kullanabiliyorlar. İşletme ya da KOBİ Kredisi kullanmak için gerekli olan teminatın KGF tarafından karşılandığı bu yeni kredi seçeneği ile tüm KOBİ‘ler rahat bir nefes alacaklar…
.
Bilindiği gibi KOBİ ya da işyeri sahiplerinin şirketi ya da işletmesi adına kredi çekerken en büyük sıkıntıları teminat zorunluluğu.. Pek çok bankanın kullanılacak kredi karşılığında teminat gösterilmesini istemesi kredi kullanımını çok zor ve zahmetli bir hale getiriyordu. Kredi Garanti Fonu (KGF) bu soruna bir çözüm bulmak için harekete geçti ve hükümetin direktifleri doğrultusunda kullanılacak krediler için % 90 oranında “Kefalet Desteği” sağlamaya başladı.. Bu da KOBİ‘lerin ya da işletmelerin kullanacakları krediler için gerekli olan teminatı bankalara KGF’nin Hazine desteği ile göstermesi demek oluyor.. Böylece kredi kullanımı çok daha kolay bir hale gelmiş oluyor…
.
Kredi Garanti Fonu (KGF) bankalarla anlaşmalar yaparak, o bankadan kullanılacak KOBİ ya da İşletme Kredileri için kefalet desteği sağlamaya başladı.. Garanti Bankası da bu kapsamda KGF ile bir anlaşma sağlayarak kredi başvurularını kabul etmeye başladı.. Kredi Başvuruları doğrudan Garanti Bankası’na yapılabilecek ve Kredi Başvurusu sırasında KGF Desteği isteniyorsa bu da ayrıca belirtilecek.. Bu aşamadan sonra Garanti Bankası kefalet başvurunuzu Kredi Garanti Fonu‘na ileterek sizin adınıza teminat desteği talep ediyor. Talebinizin KGF tarafından da onay alması halinde ise KGF sizin adınıza Garanti Bankası‘na kullanacağınız kredinin yüzde doksanı oranında kefalet desteği sağlıyor. Böyleye kredi kullanmak isteyen KOBİ’ler kullanacakları kredi için talep edilen kefaletin sadece yüzde onunu kefalet olarak göstererek kredi kullanabiliyorlar.
.
Kredi Garanti Fonu Teminat Desteği ile ya da Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi (PGS) ile kolayca kredi kullanmak isteyen KOBİ’ler kredi kampanyası hakkında daha ayrıntılı bilgilere Garanti Bankası şubelerinden ulaşabilir ya da site editörlerimize konu hakkında merak ettikleri detayları sorabilirler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir