Konya Ardıçlı Toki Kura Çekiliş Sonuçları

Konya Ardıçlı Toki Kura Çekiliş Sonuçları

Konya Ardıçlı Toki kura çekiliş sonuçları bugün belli oluyor. Konya’da yapılacak Toki Ardıçlı Konutları için bugün hak sahipleri listesi belli oluyor. Konya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile hayata geçirilecek Konya Ardıçlı Sosyal Konut projesinin kura çekilişi, 11 Mayıs Cumartesi Günü (Bugün) Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ’un  da katılacağı bir törenle gerçekleştirilecek. Kura çekilişi saat 12.00 ’de Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek..

Konya Ardıçlı Toki Kura Çekiliş Sonuçları

TOKİ ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yapımı tamamlanacak Konya Ardıçlı Sosyal Konut projesinde başvurusu alınan kategorilerin kura çekilişi törenle gerçekleştiriliyor. Kura çekilişine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katılıyor.

Kendisi de Konya’lı olan ve hiçbir zaman Konya ’ya desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ’a teşekkürlerini ileten Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kura çekilişinin hayırlı olmasını diledi. Başkan Altay, “Sosyal konutlar için diğer alıcı kategorisindeki hemşehrilerimizin başvurularını almıştık. Yine emeklilerimiz, en az % 40 engelli olan vatandaşlarımız, şehit ailelerimiz, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri başvurularını tamamladı. Bugün burada gerçekleştirilecek kura çekimi ile bu kategorilerde konut sahibi olacak hemşehrilerimiz belli olacak” ifadelerini kullandı.

Konya Ardıçlı Toki Kura Sonuçları

Bugün gerçekleştirilen Ardıçlı Toki Kura Çekilişi ile hak sahipleri bir bir belli oluyor. Çekiliş sonrasında talihli hak sahiplerinin belli olan isimlerini ve sıralı tam listesini yine sitemiz üzerinden bu haberimizin devamında sizlere duyuracağız. Şimdilik kura çekilişi devam ettiği için henüz kimlere ev çıktığı müjdesini sizlerle paylaşamıyoruz. Çekilişin tamamlanıp listelerin yayınlanmasının ardından aşağıdaki kırmızı linke tıklayarak isim sorgulaması yapabileceksiniz.

Konya Ardıçlı Toki Kura Sonuçları Aşağıda Liste Olarak Sunulmuştur.

Organize Sanayi Bölgesi Çalışanları Toki Başvuruları

Konya’da inşa edilecek sosyal konutlar Ardıçlı Toki Evleri ile sınırlı değil.. Şu anda başvuruları devam eden bir diğer proje ise Organize Sanayi Bölgesi çalışanları için inşa edilecek konutlar. Bu konutlar için başvurularının henüz devam ettiğini söyleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Organize Sanayi çalışanlarının kura çekiminin ileri bir tarihte yapılacağını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi – TOKİ işbirliğinde hayata geçirilecek 1.057 konut için Organize Sanayi çalışanları dışında başvuruları tamamlanan 554 konutun kuraları çekilecek. Organize Sanayi çalışanlarının başvuruları 17 Mayıs ’a kadar devam edecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir