Konya İlaçlama Sektörü Hız Kazandı

Konya İlaçlama Sektörü Hız Kazandı

Konya ilaçlama sektörü 2019 yılında hız kazandı.. Bu yıl İç Anadolu bölgesi, Konya ve çevresinde normal şartlar ortalamasından daha yüksek oranlarda böcek ve haşereye rastlandı. İlkbahar aylarında milyonlarca kelebeğin göç yolunu değiştirerek Anadolu’nun iç kesimlerinden geçmesi ve bu göç sırasında da özellikle Konya şehir merkezini seçmesi Konya’da böcek sayısının artmasının habercisi gibiydi.. Nitekim bu yıl belediye ekipleri ilaçlama çalışmalarına yoğunluk vermelerine rağmen böcek, sinek ve haşere oldukça fazla…

Konya İlaçlama Sektörü Hız Kazandı

Pek çok sektörde olduğu gibi ilaçlama sektöründe de her yıl dalgalanmalar yaşanabiliyor. Ancak bu yıl hem tarım mahsullerinde artış bekleniyor hem de böcek ve haşere görülme sıklığında oldukça fazla artış yaşanıyor. Böceklerin artmış olması kısa ve uzun vadede tarımı nasıl etkiler tam olarak bilemiyoruz ama ilaçlama sektörüne pozitif katkı yaptığı muhakkak..

Bu yıl evlerin, apartmanların, fabrika ve işyerlerinin ilaçlamalarında daha sık periyotlarla ilaçlanması gerekiyor. Aksi takdirde bina, daire, apartman ve fabrikalarda sık böcek artışlarına rastlanabiliyor. Bu yıl diğer yıllar ile kıyaslandığında sinek, sivri sinek, kelebek ve uçan böcek türlerinde de artış görülüyor.

Konya Belediyeleri İlaçlama İçin Teyakkuzda

Bu yıl Konya ve civarlarında artış gösteren sinek ve böcek çeşitliliği belediyeleri de harekete geçirdi. Belediye başkanlarının sosyal medya hesaplarına, belediyenin danışma hatlarına ve internet sitelerine iletilen ilaçlama talepleri hemen karşılık buluyor. Tüm cadde ve sokaklar belediye ekipleri tarafından sık sık ilaçlanıyor.

Ancak belediyelerin genel anlamda yapmış oldukları ilaçlama çalışmaları yetersiz kalıyor. Apartmanların, daire içlerinin, fabrikaların, ofislerin, okulların, otellerin, hastaneler gibi kamu binalarının sık sık ilaçlama firmalarına ihtiyacı oluyor. Bu da ilaçlama firmalarına olan talebi ciddi oranda artırıyor.

Toplum Sağlığı İçin Hijyen Çok Önemli

Konu ile alakalı görüşlerine başvurduğumuz Konya Öncü İlaçlama firması genel müdürü Dinçer Başbayraktar, bu yıl Konya ve ilçelerinde ilaçlama çalışmalarının daha da hız kazandığını belirterek; “Bu yıl sadece Konya ve ilçelerinde değil, tüm İç Anadolu Bölgesi’nde ilaçlama konusunda ciddi talepler alıyoruz. Uzman ekibimizle en kaliteli hizmeti verebilmek adına belli dönemlerde iş taleplerine yetişemiyoruz. Tüm ekibimiz sertifikalı ve eğitimli.. İlaçlama yaptıracak kişi ya da kurumların eğitimli personeller tarafından, profesyonel firmalardan hizmet almasını önemli tavsiye ediyorum. Ayrıca ilaçlamalarda kullanılan ilaçların da TSE ve WHO onaylı olması konusunda dikkatli olunmalı” ifadelerini kullandı.

Konya İlaçlama firması olarak tüm taleplere yetişmek için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden Başbayraktar; “Ancak iş yoğunluğu nedeni ile asla kalitemizden ödün vermiyor, hizmetlerimizi en profesyonel ve en sağlıklı şekilde tamamlıyoruz..” dedi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir