Konya Toki Başvurusu Tüm Detayları – 2019

Konya Toki Başvurusu Tüm Detayları – 2019

Konya’da sosyal konut başvuruları başladı. Konya’da uygun taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen herkes Beyhekim Hastanesi civarında yapılacak Selçuklu Ardıçlı Toki Konutları hakkında araştırmalar yapıyor. Bizler de sizler için tüm Toki Konya Başvurusu hakkında tüm detayları haberleştirdik. İşte Konya Toki başvurusu tüm detayları..

Konya Toki Başvurusu Tüm Detayları – 2019

Konya’da ilk etapta inşa edilecek 1057 konut Konya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile hayata geçirilecek. 2+1 ve 3+1 şeklinde konutlardan oluşacak yeni Toki projesi için ön başvurular alınmaya başladı. İşte başvurulara ilişkin tüm detaylar ve aklınızdaki tüm soruların cevapları…

Konya Toki Başvuruları Nereye ve Nasıl Yapılıyor?

Konya’da Toki aracılığı ile inşa edilecek sosyal konutlardan bir ev sahibi olmak isteyenleri başvuru heyecanı sardı. Toki evlerine başvurmak için önce Konya Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan ön başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin İnternet Sitesinde Yer Alan Başvuru Formu İçin Buraya Tıklayınız.

Yukarıdaki linke tıkladığınızda karşınıza Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sitesi gelecek. Burada önce bilgilendirme açıklamalarını göreceksiniz. Bu açıklamaların altında “Ön başvuru şartlarını okudum, kabul ediyorum” yazısını ve bu yazının yanındaki boş kutucuğu göreceksiniz. Bu kutucuğu işaretleyerek “Şartları Okudum, Kayıt Olmak İstiyorum” butonuna tıklayınız.

Karşınıza gelecek formda yer alan bilgileri doldurup daha sonra bu formu yazdırın. Bu başvuru formu ile Halkbank’a Başvuru yapacaksınız.

Aynı sayfadan daha önce doldurmuş olduğunuz başvuru formunu düzenleyebilir ya da iptal de edebilirsiniz.

Toki Konya Başvurusu İçin Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Konya’ya inşa edilecek Selçuklu Ardıçlı Toki Konutları için başvuru yaparken 2+1 daire başvurusu yapanlar 500 TL, 3+1 daire başvurusu yapanlar ise 1000 TL başvuru ücreti yatırıyorlar.

Konya Toki Başvurusu Hangi Bankaya Yapılıyor?

Konya Toki Başvuruları; T. Halk Bankası A.Ş.’nin Konya İlinde bulunan yetkili;

1- Selçuklu,
2- Karatay,
3- Meram,

İlçelerindeki Şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecektir. Bu ilçelerdeki şubeler dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

Konya Toki Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Başvurular; 4 kategoride kabul edilecek;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin” , 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız” 08 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında
3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlarımız” 25 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında
4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları” 11 -22 Mart 2019 tarihleri arasında başvurular yapılacaktır.

Konya Toki Peşinatları ve Ödeme Koşulları

1- 2+1 nitelikli konutlar için;
– %12 peşinat bedeli için 180 ay vade,
– %20 peşinat bedeli için 240 ay vade,

2- 3+1 nitelikli konutlar için;
– %10 peşinat bedeli için 120 ay vade,
– %20 peşinat bedeli için 180 ay vade, ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir.

Konya Selçuklu Toki Hakkında Açıklamalar

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyhekim Hastanesi civarı Ardıçlı Mahallesinde yapılacak sosyal konutlar ile dar gelirli vatandaşların konut edinmesini kolaylaştırdıklarını belirterek, Konya’ya sosyal konutları kazandıran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ’a teşekkür etti.

Sosyal hayatın yanı başında, ulaşım problemi olmayan iyi bir yaşam alanı oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Altay, “Toplu Konut İdaresi tarafından belirlenen tarihler çerçevesinde 11-22 Mart tarihleri arasında vatandaşlarımızın başvuruları alınmaya başlandı. Emekli vatandaşlarımız 25 Mart-5 Nisan, en az yüzde 40 engelli olan vatandaşlarımız 8-12 Nisan, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri 15-19 Nisan tarihlerinde başvuru yapabilecekler. Konya Organize Sanayi Bölgesinde çalışanları için ise 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında ayrıca talep toplama ve değerlendirme organizasyonu yapılacak. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

2+1 nitelikli konutlar için yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade; 3+1 konutlar için ise yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade yapılacak.

2+1’lerin tahmini satış fiyatının 159 bin 600 lira, 3+1’lerin tahmini satış fiyatının 243 bin 200 lira olduğu konutlar için banka şubelerine başvuru yapmadan önce Konya Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden ön başvuru belgesi alarak, Karatay, Meram ve Selçuklu Halk Bankası şubelerine gidilmesi gerekiyor.

Konya Toki Başvurusu Tüm Detayları – 2019

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir