KOSGEB ‘den 50 Bin TL Hibe Desteği Fırsatı

KOSGEB ‘den 50 Bin TL Hibe Desteği Fırsatı

Devletin yeni iş kurmak isteyenlere karşılıksız hibe destekleri hız kesmeden devam ediyor. KOSGEB ‘den 50 bin TL hibe desteği fırsatı sunuyor. Siirt ilinde iş kuracaklara çağrıda bulunan KOSGEB Siirt İl Müdürü Ömer Erkılıç, girişimcilerin 50.000 Lira ‘ya kadar geri ödemesiz, 100.000 Lira ‘ya kadar geri ödemeli destek alacağını bildirdi.

KOSGEB ‘den 50 Bin TL Hibe Desteği Fırsatı

Uygulamanın bu yılın sonu itibari ile sona ereceğini dile getiren Erkılıç, Siirt’te iş kuracaklara çağrıda bulunarak, girişimciliği geliştirme destek programı kapsamında faaliyette bulundukları sektörlere göre değişen tutarlarda 370.000 Lira ‘ya kadar geri ödemesiz girişimcilere destek sağlanacağını belirtti. Açıklamada hibe desteğinden faydalanmak isteyen girişimcilerin en son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiği belirtildi.

Girişimcilerin 50 bin Lira ‘ya kadar geri ödemesiz, 100 bin Lira ‘ya kadar geri ödemeli destek alabileceklerini dile getiren KOSGEB Siirt İl Müdürü Ömer Erkılıç, girişimcinin Türk Ticaret Kanununda tanımlı, gerçek kişi statüsünde kurduğu işletmeye 5000 TL, sermaye şirketi statüsünde kurduğu işletmeye 10000 TL geri ödemesiz kuruluş desteği verileceğini ifade etti.

Destekte Üst Limit 300 Bin TL

İşletmenin destekten yararlanmaya başladığı tarihten itibaren iki yıllık sürede gerçekleştirdiği istihdama oranla 40.000 Lira ‘ya kadar geri ödemesiz ‘Performans Desteği’ ödemesi yapılabileceğini belirten Erkılıç, “Girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını olması durumunda ise her performans döneminde 5000 Lira ‘ya kadar ilave destek sağlanacağı, KOSGEB tarafından belirlenen ‘İleri Girişimci Programı Faaliyet Konuları Tablosu’nda belirtilen konularda faaliyet gösteren işletmelere geri ödemesiz 100.000 Lira ‘ya kadar makine, teçhizat ve yazılım desteği sağlanacaktır.

İşletmenin orta yüksek teknoloji seviyesinde faaliyet göstermesi durumunda geri ödemesiz olarak sağlanacak desteğin üst limiti 200.000 TL, yüksek teknoloji seviyesinde faaliyet göstermesi durumunda geri ödemesiz olarak sağlanacak desteğin üst limiti 300.000 TL olacaktır” şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir