Kredi alıp kurban kesilir mi?

Mehmet BARLAS, Kurban ve Kredi Hakkında Yazdı;

YAKLAŞAN Kurban Bayramı’na ilişkin haberler, geçmiş yıllarda gündemde olmayan durumların, “Kurban”ı da etkileyeceğinin işaretçisi.
Örneğin Anadolu Ajansı’nın haberine göre Kurban Bayramı öncesinde bankaların 9 Ocak tarihine kadar “Bayram Kredisi”, “Erken Gelen Bayram” adları altında özel faizle 5 bin YTL’ye kadar kredi vereceklerini açıklamaları, Diyanet’in dikkatini çekmiş. Bursa İl Müftü Vekili Mustafa Uyar bayram kredisiyle kurban kesmenin “Dinen sakıncalı” olduğunu söylemiş. Uyar bu arada “Faizli kredi alarak kurban kesilmesi doğru olmaz. Ancak, kredi kartına herhangi bir faiz uygulanmadığından kurban, kredi kartıyla alınabilir” demiş.
Hangi bankanın faizsiz kredi kartı verdiğini bilemiyoruz tabii.
Bir diğer ilgi çekici açıklama da Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’den geldi kurban hakkında. Pepe, Yenimahalle Belediyesi’nin Yakacık Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde incelemeler yaparken, kurban satış ve kesim yerlerinin nasıl olması gerektiğine dair bütün valiliklere bir genelge gönderildiğini belirtmiş ve genelgedeki kesim ve satış şartlarına uymayanlara bu yıl 1200 YTL’ye kadar para cezası uygulanacağını söylerken “Temenni ederim ki kimse bu cezalara muhatap olmasın. Gerek belediyelerimiz, gerekse bakanlık olarak bu konuyu çok sıkı şekilde takip edeceğiz” demiş..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir