Kredi Başvurusu Yapacaklara 10 Tavsiye

Kredi Başvurusu Yapacaklara 10 Tavsiye

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Öncelikle hangi bankaya başvuru yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Herhangi ir bankada karar kıldıktan sonra yapmanız gereken ikinci adım da hangi kredi türü için başvuru yapacağınıza karar vermektir. Örneğin konut almak istiyorsanız ama yeterli finansmanınız yok ise o zaman konut kredisine başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer araba alacaksanız taşıt kredisine eğer motosiklet alacaksanız motosiklet kredisine ya da yine taşıt kreidisine başvuruda bulunabilirsiniz. Alacağınız krediye karar verdikten sonra başvuru aşamasına gelmiştir sıra burada dikkat edilemsi gereken nokta her bankanın kendine ait başvuru seçenekleri bulunmaktadır ama bazı kredi başvuru şekillleri her kullanıcı için geçerli değildir.

internetten-online-kredi-basvurusu-nasil-yapilir.jpg

Örneğin günümüzde çoğu bankanın kredi başvurusu için bankaya ait herhangi bir şubeye gitmeniz gerekmektedir ama bu işlemi bazı bankalar daha pratik bir hale sokmuşlardır ve sms yolu ile başvuru imkanı sunmuşlardır. Ne yazık ki bu hizmet her banka da olmadığı gibi her kişi için de geçerli bir durum değilidir. Bu şekilde krediye başvuru yapabilecek durumda olan kişiler sadece bankanın hali hazırda kendi müşterisi olan kişileridir. Yani eğer yeni bir kullanıcıysanız bu şekilde kredi başvurusunda bulunamazsınız bu işlem için şubeye gitmeniz gerekmektedir. 

kredi-sorgulama.png

Tavsiyeler

Kredi başvurusunda bulunurken mutlaka bankaların her birinin size sunduğu imkanları göz önünde bulundurarark seçiminizi yapınız. Size en uygun faiz oranını veren bankayı seçmeniz de her zaman fayda vardır bir diğer önemli husus ise vade oranıdır. Ne kadar vadede geri ödeyeceğiniz de oldukça önemlidir. Kredi başvurusunda bulunmadan önce bankanın şartlarını önceden inceleyin ki sonradan farklı bir durum ile karşılaşmayın. Her bankanın kendine ait kredi şartlarının yanı sıra bir de genel kredi başvuru şartları bulunmaktadır. Bütün bunları dikkatlice inceledikten sonra son olarak en çok övülen ve tercih edilen bankadan kredi alabilirsiniz. Banka seçiminiz daha önceden de belirttiğimiz gibi oldukça önemlidir. Her banka ile muhakkak yüz yüze gidip görüşün ve her bankadan belli bir fiyat alın en son içinize sinen bankanın formunu doldurun ve işlemi tamamlayın.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir