Kredi Borcu Olanlara Müjde! Bugün Başlıyor

Kredi Borcu Olanlara Müjde! Bugün Başlıyor

Kredi borcu olanlara müjde! Bugün başlıyor.. İlk olarak hükümetin de desteği ile Ziraat Bankası tarafından başlatılan kredi kartı borçlarını düşük faizli krediyle yapılandırma kampanyasına Halkbank ve Vakıfbank da dahil olmuştu. Kredi kartı yapılandırmalarına ilişkin başvurular devam ederken bir son dakika gelişmesi de kredi borcunu ödemekte zorlananlara geldi. Yeni yönetmeliğe göre eski kullandığı kredilerinin ödemelerinde problem yaşayanlar bugünden itibaren kredilerini 60 aya varan vadelerle yapılandırabilecek. Uygulama bugün başlıyor…

Kredi Borcu Olanlara Müjde! Bugün Başlıyor

İhtiyaç kredilerinin 60 aya varan vadelerle yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin ilk bilgileri ajanslara düşmüştü. Kredi işlemlerine ilişkin yönetmelik dün itibariyle yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe şöyle bir geçici bölüm eklendi; “Anapara veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere”. Böylece eklenen geçici maddeye göre, düzenleme yürürlük tarihinden önce yeniden yapılandırılabilecek.

Nisan Ayı Sonuna Kadar Krediler Yapılandırılabilecek

Hükümet, kredi kartı borçlarının ardından şimdi de ihtiyaç kredisinde yapılandırmaya giderek vatandaşın elini rahatlatmaya devam ediyor. Her iki yapılandırma kampanyası da Nisan ayı sonuna kadar devam edecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir