Kredi Deyince Yapı Kredi

Kredi Deyince Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası konut kredilerinde önemli bir kampanya düzenleyerek ” Tam hayalimdeki ev deyince çözüm kredi, kredi deyince Yapı Kredi ” sloganı ile kullanıma sundu. Kampanya kapsamında Yapı Kredi Bankası yüzde 0,99 faiz oranı ile kredi kullandıracak. Yapı Kredi Konut Kredisi ‘nde maksimum vade ise 10 yıl (120 ay) olarak belirlenmiş.. İşte kampanyanın detayları..

Kredi Deyince Yapı Kredi

Ülkemizde milyonlarca kişi gibi siz de hayallerinizdeki eve sahip olmak mı istiyorsunuz? O halde artık hayallerinizi süsleyen yeni evinizi satın almayı daha fazla ertelemeyin.. İstediğiniz eve anında sahip olmak için Yapı Kredi ‘ye başvurun, konut kredinizi 10 yıla varan vade ve en avantajlı faiz oranları ile kullanın…

Yapı Kredi Konut Kredisi kampanyası ile en fazla 120 ay vade ile kredi kullanabiliyorsunuz. Kampanyada kredi tutarı, satın alınacak evin ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80 ‘i oranında olabiliyor. Yüzde 80 ’in üzerinde kredi kullanmak isteyenler, satın alınan konutun ekspertiz değerinin yüzde 100 ’üne kadar ilave konut teminatı gösterebiliyorlar.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi kampanyasında vade sonundaki azami yaş en fazla 70 olabiliyor. Kampanyada kredi taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabiliyorsunuz. Dilerseniz ara ödeme yapıp kalan taksitlerinizin tutarını da azaltabiliyorsunuz. Ayrıca isteğinize göre kredinizin kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyebiliyor ve kredinizi kapatabiliyorsunuz. Son olarak kampanya kapsamında 2 kişi ortak olarak konut kredisi kullanıp ortak bir eve de sahip olabiliyorlar.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Kampanyası kapsamında 10 yıl vadeli 100.000 TL konut kredisi kullanıldığında ayda 1428 TL kredi taksiti ödemesi yapıyorsunuz. Bu kredinin aylık faiz oranı yüzde 0,99 oranından hesaplanırken bu kredi için ödenecek toplam masraf ise 1435 TL oluyor. Şimdi kampanya için bir örnek ödeme tablosu hazırlayarak detaylıca inceleyelim;

Tutar Vade (Ay) Aylık Faiz Oranı Toplam Masraf Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı Taksit Tutarı
100 bin TL 60 % 0,99 1.435 TL % 1,1051 % 13,2612 2.218 TL
100 bin TL 120 % 0,99 1.435 TL % 1,0791 % 12,9496 1.428 TL

Kredi Deyince Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Evrakları

Kampanya kapsamında kredi başvurusu yapmak için kimlik fotokopisi, gelir belgesi (son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi) gerekiyor. Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi ve emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi gerekli oluyor.

Kira geliri beyan edilmişse varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi gerekli oluyor. Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)

Son olarak da kredi kullanımı esnasında satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi gerekli oluyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir