Kredi Faizleri Tek Haneye Düşecek

Kredi Faizleri Tek Haneye Düşecek

Vatandaşı ve esnafı mutlu edecek haber Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘tan geldi. 2020 yılına girmeden önce kredi faizleri tek haneye düşecek.. Merkez Bankası ‘nın geçtiğimiz perşembe günü gerçekleştirdiği yılın son PPK toplantısında faiz indirimi kararı ile piyasalar iyice rahatladı.. Dolar kuru yönünü aşağı çevirirken Borsa İstanbul rekor yükselişle 111.000 puanın üzerini gördü. Tüm bu gelişmeler bankalara ve faiz oranlarına da yansıyacak..

Kredi Faizleri Tek Haneye Düşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak iş dünyası ile buluşma programları çerçevesinde Kayseri ‘de gerçekleştirilen toplantıda konuştu. Kredi faizlerine dair müjdeli bir haber de veren Bakan Albayrak, kamu bankalarının 2020 yılı öncesinde faizleri tek haneye indireceğini söyledi.

Bakan Berat Albayrak açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü;

” Yüzde 5 büyüme oranını son çeyrekte yakalayacağız. Piyasalar üzerindeki faiz baskısını bertaraf ettik. Küresel kriz ve ekonomik saldırıya rağmen cari fazla verdik. ”

TL’ye ve Türkiye’ye Güvenenler Kazandı

” Türkiye’nin potansiyeline güvenenler kazandı. Öncü göstergeler değişim zamanı geldiğini gösteriyor. Yıl sonunu enflasyonda % 12 ‘nin altında kapatırız Türk Lirası ‘nda güvensizlik sağlamaya çalışanlar kaybetti. ”

Kredi Faizleri Tek Haneye Düşecek

Kamu Bankaları Faizlerde Öncülük Yapacak

Bakan Albayrak konu ile alakalı ifadelerini şöyle sürdürdü; ” Kamu bankaları yüzde 9 – 11 oranını reel sektöre yansıtacak. Kamu bankaları 2020 yılına girmeden önce faiz oranını tek haneye düşürecek. ”

Kredi Faiz İndirimi ile Ekonomi Canlanacak

Kamu bankalarının öncülük edeceği kredi faiz indirimleri ile ekonomik hareketlilik artacak.. Ekonomiyi canlandıracak olan kredi faiz indirimleri hem reel sektörü hem iş çevrelerini hem de vatandaşları memnun edecek..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir