Kredi Faizlerinde Son Durum – Faizler Düştü

Kredi Faizlerinde Son Durum – Faizler Düştü

Merkez Bankası faiz oranlarını indirmeye devam ederken bankaların kredi faiz oranları da düşmeye devam ediyor. Son olarak Ekim ayı toplantısında politika faizini 250 baz puan daha indiren Merkez Bankası haftalık gecelik repo faizini yüzde 14 oranına çekmişti.. Bu hamle sonrasında bankalar da faiz oranlarını geri çekmeye devam ediyor. İşte kredi faizlerinde son durum…

Kredi Faizlerinde Son Durum

İhtiyaçları doğrultusunda kredi çekmek isteyen pek çok vatandaş bankaların kredi faiz oranlarını merak ediyor. Son aylarda hızlı bir gerileme yaşayan kredi faiz oranları uygun seviyelere ulaşsa da kredi faiz oranlarının daha da gerileyeceği tahmin ediliyor. Faiz oranlarının düşmesi ile kredi kullanımlarında artış yaşanırken, faiz oranlarının daha da gerileyeceğini düşünen vatandaşlar ise kredilerdeki gelişmeleri güncel olarak gün gün takip ediyor.

Tüm bankalardaki kredi faiz oranları gerilemeye devam ederken en düşük faiz oranları ile kredi veren bankalar arasında kamu bankaları başı çekiyor. Son dönemde tüm kredi çeşitlerinde kredi faizlerini aşağı çeken Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank, hem ihtiyaç kredilerinde, hem ticari kredilerde, hem taşıt kredilerinde hem de konut kredilerinde en uygun kredi faiz oranlarını sunuyor. İşte banka banka kredi kampanyaları..

Ziraat Bankası Güncel Kredi Faiz Oranları

Ziraat Bankası güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre 60 ay vadeli 100.000 Lira kredinin faiz oranları şu şekilde;

Çalışanın artısı ve emeklinin artısı kampanyasında 100 bin TL 60 ay vadede faiz oranı  yüzde 1,25,

Standart tüketici kredisi kampanyasında ise 100 bin Lira 60 ay vadede yüzde 1,35 ..

Halkbank Güncel Kredi Faiz Oranları

Halkbank güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ise şu şekilde;

100.000 Lira 5 yıl vadede hızlı kredinin aylık faiz oranı  yüzde 1,49, kamu ve özel sektör çalışanlarına yüzde 1,35,  maaşını Halkbank ‘tan alanlara özel yüzde 1,25 ve Mutlu emekli ihtiyaç kredisi kapsamında ise aylık kredi faiz oranı %1,25..

Kredi Faizlerinde Son Durum

Vakıfbank Güncel Kredi Faiz Oranları

Vakıfbank güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre ise 60 ay vadeli 100 bin TL ihtiyaç kredisinin aylık faiz oranı yüzde 1,35..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir