Kredi Kartı Borcu Olan Herkese Müjde

Kredi Kartı Borcu Olan Herkese Müjde

Son dakika… BBDK ‘dan kredi kartı borcu olan herkese müjde geldi.  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, yeni almış olduğu kararlar ile kredi kartı sahiplerini büyük kolaylıklar sağladı. İlgili kararlar ile bireysel kredi kartları için asgari ödeme oranı yüzde 20 ‘ye düşürüldü. Ayrıca, kredi kartı borcu ötelenen vatandaşlara 31 Aralık 2020 ‘ye kadar asgari tutar da dahil ödemesiz dönem tanımlanabilmesine imkan sağlandı.

Kredi Kartı Borcu Olan Herkese Müjde

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşın finansman koşullarını kolaylaştırmak amacıyla yeni kararlar aldı.

Kredi Kartı Borcu Olan Herkese Müjde

BDDK kararı ile bireysel kredi kartları için asgari ödeme oranı yüzde 20 ‘ye çekildi. Ayrıca, kredi kartı borcu ötelenen vatandaşlara 31 Aralık 2020 tarihine kadar asgari tutar da dahil ödemesiz dönem tanımlanabilmesine olanak sağlandı.

Bu zamana kadar yürürlükte olan uygulamada asgari tutarın son ödeme tarihini takip eden 3 ay içinde ödenmemesi durumunda borçluya yapılan bildirimi takip eden 1 aylık süre sonunda kredi kartları iptal edilerek borcun tamamı ödenene kadar yeni kredi kartı düzenlenemiyordu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir