Kredi Kartı Borcunu Erteleyen Bankalar

Kredi Kartı Borcunu Erteleyen Bankalar

Korona virüs pandemisi nedeni ile alınan önlemler hem işletmeleri hem de bireyleri zor durumda bıraktı. Bu dönemim olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için bankalar da çeşitli önlemlere başvurdular. Pek çok banka müşterilerinin kredi borçlarını ertelerken bazı bankalar da bireysel müşterilerinin kredi kartı borçlarını da ertelediler. İşte kredi kartı borcunu erteleyen bankalar..

Kredi Kartı Borcunu Erteleyen Bankalar

Kamu bankaları ve özel bankalar birbiri ardına ekonomik tedbir paketlerini açıklarken, vatandaşı en çok sevindiren haberlerin başında da kredi kartı borçlarının ertelenmesi yer aldı. Bir süredir çalışamayan ya da iş yerine gidemeyen vatandaşın imdadına bankalar yetişti. Bazı bankalar almış oldukları kararlar ile kredi kartı borçlarını 3 aya kadar erteleyecekler.. İşte o bankalar;

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Erteleme

Pek çok banka gibi maddeler halinde ekonomik önlem paketini açıklayan Vakıfbank, bu maddelerden birinde de kredi kartı müjdesini verdi. Bu pakette kredi borçlarına erteleme müjdesi verilirken son maddede ise ” Bireysel kredi müşterilerinin taksit, kredi kartı ödemelerinin 3 aya kadar ötelenebilmesi” maddesi ile 3 aylık erteleme müjdesi geldi. Erteleme imkanından yararlanabilmek için bankaya başvuru yapmak gerekiyor.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

Bireysel müşterilerin kredi ve kartı borçlarına 3 ay erteleme hakkı tanıyan bankalardan biri de İş Bankası oldu. İş Bankası corona virüs tedbirleri için hazırlamış olduğu önlem paketinde kredi kartı borcu olan kişilere 3 ay erteleme hakkı tanıdı. Kredi kartı borcunu ertelemek isteyen İş Bankası müşterilerinin de bankaya başvuru yapmaları gerekiyor.

Odeabank Kredi Kartı Borcu Erteleme

Odeabank tarafından yapılan açıklamaya göre bireysel kredi müşterilerinin, talep etmeleri halinde 30 Nisan 2020 ‘ye kadar gelecek taksit ve kredi kartı ödemeleri 3 aya kadar ötelenebilecek.. Tabi bu erteleme işlemi için de bankadan talep etmek gerekli..

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

Kredi kartı borcu erteleme olanağı sağlayan bankalardan biri de Garanti Bankası oldu. Garanti BBVA tarafından açıklanan pakette “Bireysel müşterilere tüketici kredileri ve ek hesap ödemelerini 3 ay süreyle ertelemenin yanı sıra kredi kartı borcu ödemelerinde de destek sağlanması” maddesi ile kredi kartı borçları için müjdeli haber geldi. Kredi kartı borçlarını ertelemek isteyen Garanti Bankası müşterilerinin de bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Şekerbank Kredi Kartı Borcu Erteleme

Şekerbank ise yapmış olduğu açıklama ile sadece sağlık sektörü çalışanlarının kredi kartı borçlarını erteleyeceğini duyurdu. Yapılan açıklama şöyle; Sağlık sektöründe ücretli olarak çalışanların; mevcut bireysel kredi ve kredi kartı borçları talep etmeleri halinde Haziran ayına kadar ötelenecek. Bireysel müşterilerin kredi kartı ve kredili mevduat hesap limitlerinde, ihtiyaç duymaları halinde kullanmalarını sağlamak üzere proaktif limit artış çalışması yapılacak..

Kredi Kartı Borcunu Erteleyen Bankalar

Kredi Borçlarını Erteleyen Bankalar

Öte yandan pek çok banka da müşterilerinin talep etmeleri halinde kredi ödemelerini erteleyeceklerini duyurdular. Bu duyurulara ilişkin detaylı haberleri sitemizde bulabilirsiniz. Ancak kısaca kredi borcunu erteleyen bankaları başlıklar halinde sıralayalım;

Halkbank,
Ziraat Bankası,
Vakıfbank,
Ziraat Katılım Bankası,
Vakıf Katılım Bankası,
Odeabank
İş Bankası,
Alternatif Bank
Garanti Bankası (Garanti BBVA),
Yapı Kredi Bankası,
Eximbank,
Kuveyt Türk.
Akbank,
Şekerbank,
TEB,
Albaraka.
Denizbank,
QNB Finansbank.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir