Kredi Kartı Faiz Oranları Değişti

Kredi Kartı Faiz Oranları Değişti

Tüm kredi kartı sahiplerini ilgilendiren haber Merkez Bankansı’ndan geldi. TCMB tarafından yapılan açıklama ile kredi kartı faiz oranları değişti. Merkez Bankası kredi kartı işlemlerinde bankalar tarafından uygulanacak yeni faiz oranlarını tekrar belirledi. Alınan yeni kararla kredi kartı faiz oranlarında indirime gidilerek aylık azami akdi faiz oranı % 1,15, aylık azami gecikme faiz oranı ise % 2,65 olarak açıklandı.

Kredi Kartı Faiz Oranları Değişti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından konu ile alakalı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı % 2,15, aylık azami gecikme faiz oranı % 2,65, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı % 1,72, aylık azami gecikme faiz oranı % 2,22 olarak belirlenmiştir.

Tüketici Kredisi Tavsiyesi

Diğer ülkelerde olduğu gibi bankalar, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek olarak belirlemektedir. Bu nedenle de, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir