Kredi Kartı Faiz Oranları Düştü

Kredi Kartı Faiz Oranları Düştü

Bankaların kredi faiz oranları düşmeye devam ederken bir güzel haber de kredi kartı kullanan milyonlarca vatandaşımıza geldi. Merkez Bankası kararı ile kredi kartı faiz oranları düştü, kredi kartı kullanıcılarının yüzü güldü. Artık cebimizden daha az para çıkacak.. İşte kredi kartı faiz indiriminin detayları..

Kredi Kartı Faiz Oranları Düştü

Merkez Bankası ‘nın Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ ‘de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete ‘de yayımlandı.

TCMB tarafından TL ve yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi ve gecikme faiz oranları geri çekildi. Buna göre yüzde 1,60 olarak uygulanan aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,40 ‘a düşürüldü.

Kredi Kartı Faiz Oranları Düştü

Aylık Azami Faiz % 1,40 ‘a Düşürüldü

Resmi Gazetye’de yayımlanan tebliğe göre 2020 yılı başından itibaren geçerli olmak üzere, TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı % 1,60 ‘tan % 1,40 ‘a indirildi. Yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı ise yüzde 1,28 ‘den yüzde 1,12 ‘ye indirildi. TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı % 2 ‘den % 1,70 ‘e çekildi. Yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı ise % 1,42 olarak belirlendi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Seda Akbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir